Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Persoon suure algustähega

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
11.10.2010

Oksana Tandit sööstis komeedina Eesti moetaevasse 2004. aastal, võites Supernoova konkursi oma kollektsiooniga "Saturni rõngad". Sellest ajast peale on ta kindlalt tiirelnud orbiidil särava tähena, üllatades nii mõnegi ootamatu kollektsiooniga ja selle efektse esitlusega riietest enesekindlale "iseloomuga" naisele.

Sain sel kiirel ja tegusal naisel vaevu nööbist kinni, et inspiratsiooni, moe ja tuleviku teemadel juttu ajada.

Foto: Olga Makina

Kust tulevad sinu ideed kollektsioonide loomiseks?
Viimane kollektsioon on inspireeritud nukuteatrist. Ma elan vanalinnas ja tänaval kõndides, vaadates nukuteatri aknaid ja vitriine, hakkasin mõtlema, kes on minu lemmiknukud ning sealt hakkaski kõik arenema. Kollektsiooni pealkiri "Pierrot" või "Marionettide teater" tuligi sealt. Must ja valge on minu lemmik värvikombinatsioon. Mulle on alati meeldinud kontrastid. Punane on samuti tihti mu kollektsioonides aktsendina olemas olnud. Sellised väga kontrastsed, selged ja puhtad värvid. Mõtlesin Pierrot’ peale, kui kift kostüüm tal on. Vaatamata sellele, et ta on kurb nukk, tundub mulle, et ta on hästi intelligentne nukk. Hästi tark nukk, mitte nagu Barbie, pigem selle vastand.

Foto kollektsioonist "Pierrot" Foto: Filippo Caroti

Aga iga kord on iga kollektsiooni loomisel erinevad ideed. Peale Supernoovat olen teinud kaheksa kollektsiooni ja iga kord on mul olnud erinevad inspiratsiooniallikad. Näiteks avangardist Kazimir Malevichi tööd, "Merevaigutuba", hobustest inspireeritud "La force de la femme". Minu eelmine kollektsioon "Butterflies" põhines Ruth Tulvingi maalidel. Vaatamata sellele, et omast arust olen ma oma loomingus väga klassikaline tüüp, inspireerib mind abstraktne kunst ja ma naudin võimalust interpreteerida seda oma klassikalise mudeli loomiseks. Kui lõpptulemus võib olla väga lihtne ja selge, kliendile kantav ja arusaadav, siis vähemalt inspiratsiooniks peab olema midagi erilist - kas väga võimsat, kui me räägime hobustest, või kreisit, nagu Ruth Tulvingi liblikad. Muidu pole mul soovigi looma hakata.

Mind inspireerib elu: kunst, ooper, tants, teater.

Alustasin oma "Pierrot" kollektsiooni juba viis kuud tagasi, kui tulid esimesed mõtted ja visandid. Kollektsiooni loomise protsess võtab kaua aega, eriti väikese lapse kõrvalt. (Oksana tütar Frida on hetkel kaheksakuune – toim).

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee