Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Pliiatsite käskijanna

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
27.09.2010
Foto: Erakogu

Kätlin Kaljuvee on äärmiselt soe ja armas inimene, kes ei suuda elada paberi ja pliiatsita. Joonistamine on tema kutsumus, töö ja hobi. Lisaks valmistab ta pisut müstilise maiguga illustratsioone moeajakirjadele ning kui aega üle jääb, tegeleb ka moeloomisega. Vestleme Kätliniga sellest kõigest lähemalt.

Kuidas jõudsid illustreerimiseni?
Mulle on lapsest peale kogu aeg väga meeldinud joonistada. Illustratsioonide tegemine sai alguse kooli ajal, oma viis aastat tagasi. Läksin vahetusõpilasena Pariisi, kus õppisin üht-teist juurde graafilise disaini valdkonnast. Omandasin uusi nippe ja sain julgustust, tegelemaks sellega ikka edasi. Rõhutati oma stiili hoidmist ja mustvalgelt joonistamist. See meeldis neile ja olen siiamaani seda teinud ning arendanud. Tulin tagasi, lõpetasin kooli ja läksin Indiasse. Sealt sain jällegi omad mõjutused kaasa – mind hakkasid inspireerima ornamentikaelemendid ja mustrid.

Sellist hetke, mil ma pole üldse illustreerimisega tegelenud, polegi vist olnud. Ma ei tegele sellega küll kogu aeg, kuid aeg-ajalt olen loonud illustratsioone ajakirjadele ja Montonis ka printe ning tikandeid kujundanud. Olen enda jaoks püüdnud joonistamist elus hoida. See on üks asi, millega ma tahan tegeleda, mis on minu jaoks see õige.

Kas oled viimasel ajal tegelenud ka moeloomisega?
Moedisainimisega tegelesin Montonis, hetkel olen lapsega tööst puhkusel ja keskendun illustreerimisele. Montonist sain palju uusi kogemusi ja oskusi maailma teistmoodi näha. Kui varem olin 100% boheemlane, siis enam ma seda kindlasti ei ole ja arvan, et see on pigem hea, või kuidas?

Hetkel küll alles unistan päevast, mil saan oma isikliku kollektsiooniga välja tulla ja väga ei kiirusta selle mõtte teostamisega.

Eks selleks ole ka hea põhjendus. Viimased poolteist aastat on Kätlin täiskohaga tegelenud pisitütar Rebekkaga.

Kui elasin üksi, ei taibanud ma nii selgelt, mida tähendab aja mõiste. Nüüd on aeg omandanud minu jaoks uue tähenduse – pean oskama seda hästi jagada, et saaksin oma loominguga tegeleda. Mul on aeg, mil töötan lapsega ja olen perega; aeg, mil töötan iseendaga; aeg, mil ma magan. Selline on mu elu hetkel ja mulle täitsa meeldib see. Mul pole sellist tunnet,  nagu raiskaksin aega. Ma arvan, et see panebki inimese tööle – kui on vähe aega, kasutad seda maksimaalselt. Minu puhul oli lapsesaamine kui rusikas silmaauku. Tõsiselt, see tuli mulle väga palju kasuks oma isiklikus arengus, et ma oleksin veel aktiivsem, virgem ja produktiivsem. Kui ma varem unistasin palju, siis nüüd pigem tegutsen. Mõtlen vähem ja teen rohkem. Ühel päeval elu lihtsalt muutus ja see on päris tore. Kuigi nii elada pole lihtne, ongi see elu võlu!

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee