Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kübarameister Eva (3)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Piret Ilves
07.09.2010
Foto: Erakogu

Eva Oherjus on karismaatiline noor naine, kes missiooniks võtnud tuua ekstravagantsed kübarad Eesti moepilti. Tõestuseks, et tal on tõsi taga, jalutab ta ise kübarais ringi, annab regulaarselt välja kübarakollektsioone ja tutvustab isegi varajasel hommikutunnil "Terevisioonis" laitmatu välimusega kübaramaailma. Et valitud alal veelgi paremaks saada, unistab Eva õpingutest Londonis.

Sa oled tekstiilikunstnik, aga kuidas jõudsid kübarate juurde?
Kübarad avastasin enda jaoks Londonis. Olin seal 3 kuud moedisaineri juures praktikal ja kogu Londoni kultuur, muuseumid ja inimesed olid minu jaoks ülimalt inspireerivad. Sealsed inimesed on väga julged kandma silmatorkavaid aksessuaare ja rõivaid. London on ka kübara-meka ja kuninglikud traditsioonid ei lase kübaratel kuhugi kaduda. Muidugi on London ka üks suurimaid moepealinnu, kus inimesed paistavad hästi teadvat, et kübarad tõmbavad tähelepanu ja lisavad isikupära.

Olles külastanud mõningaid kübarapoode, soetasin endale vaimustunult oma esimese kokteilkübara. Seda Eestis kandes sain väga positiivset vastukaja. Olin üllatunud, et võõrad inimesed astuvad ligi ja küsivad, kust sellist kübarakest osta saaks. Ühest kübarast jäi mulle väheks ja kuna Eestis ma selliseid kübarakesi poodides märganud polnud, hakkasingi neid ise endale valmistama ja hiljem ka teistele. Tekstiiliõpingud on sellele vaid kaasa aidanud.

Milliseid kübaraid ja aksessuaare Sa valmistad?
Minu looming on minu nägemus - sel on minu nägu ja käekiri. Lähtun kübaraid ja muid ehteid tehes enda tunnetusest. Minu jaoks on väga tähtis, et oleksin ise enda loomingu üle uhke ja tehtuga rahul. Sellist varianti pole, et "see ei tulnud kuigi hästi välja, aga pole hullu, käib kah". Minu looming esindab ju mind ennast ja minu nime!

Kübarakeste tegemine nõuab ülimat kannatlikkust ja aega. Püüan peaehete juures võimalikult palju käsitsi õmmelda ja viimistleda, et tulemus oleks laitmatu. Eraldi õpet ma läbinud ei ole, kuid kübarate valmistamise saladusi tahaks meistritelt õppida küll. Septembri lõpus kolingi mõneks ajaks Londonisse, et ennast selles vallas täiendada.

Kuidas näeb välja loomeprotsess? Kummast alustad: materjalist või ideest?
Kõik algab inspiratsioonist, ilma selleta ja sundimise peale ma töötada ei saa. Palju ideid tekib just töö käigus, ma ei ole väga suur ette mõtleja ja ega ei saagi iga kivikese ja sule asukohta ette planeerida. Ikka tuleb proovida nii ja naa ja leida parim lahendus.

Ütlesid, et kõik algab inspiratsioonist. Millest Sina inspiratsiooni ammutad?
Inspireerib kübaraajaloo uurimine, kostüümidraamade vaatamine, muusika, fotod ja kunst üleüldiselt. Püüan alati näha ümbritsevas ilu ja kogeda häid emotsioone. Kogu elatud elu on minus kirjas ja tihti ilmutabki inspiratsioon ennast minu enda seest - unes ja ilmsi. Materjalid on muidugi ka väga inspireerivad.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (3)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee