Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kokteilikleitide kuninganna

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
23.08.2010
Foto: Tootja

Tiia Vanhatapio maailm on disaini, film noir'i ja ajaloolisi projektsioone täis keev katel. Ka ta  butiik on sürreaalse ja lennuka kujutlusvõime ala. Tiia loomingu teeb eriliseks armastus kõiksuguste õudustäratavate, võrgutavate ja subkultuurile orienteeritud asjade vastu. Midagi hoopis erinevat sirgjoonelise ja lihtsa skandinaavia disaini kõrvale. Tema austajaskonna moodustavad kangekaelsed naised, modellid ja uhked lapsevanemad.

Tiia Vanhatapio

Vanhatapio on oma kodumaal kultusfiguur ajast, mil ta tõusis esile rockabilly juhtiva lauljannana 1990ndatel aastatel. Pärast magistrikraadi omandamist Helsingi Kunsti- ja Disainiülikoolis on ta loonud selgepiirilise ja kirgliku omanimelise moebrändi naistele.

Vanhatapio kollektsioonis leidub peenelt valmistatud kokteilikleite ja valmisrõivaid. Tema riietele on omane teatud vintage-stiil, millega ta kombineerib modernseid detaile ning kangaid. Lisaks on Tiial ka lasteriiete liin, milles ta miksib julgelt nunnusid ja ekstreemseid elemente. Viimase lisana on 2010. aastal tulnud Vanhatapio aksessuaarid.

Skandinaavia press on teda ristinud "kokteilikleitide kuningannaks". Üks Vanhatapio loomingu austajaid on varieteestaar Dita von Teese, kelle garderoobist leiab mitmeid Tiia kleite. Vanhatapio on disainialal koostööd teinud ka mitmete muude firmadega nagu näiteks Artek, Ikea, Vero Moda, Stockmann jt. Rääkides Tiia disainiprojektidest, võiks nimetada koostööd Helsingi restoraniga Chez Dominique,  mille vastset šampanjabaari kaunistavad Tiia disainitud aknad, mis oma romantilise, kuid samas tumeda teemaga on inspireeritud soome filmikunstist. 2009. aastal omistati Tiiale Kuldse Riidepuu auhind, mis on Soome kõige prestiižsem moeautasu.

Ava galerii klikates pildil!

Tiia Vanhatapio bränd tähistab tänavu viiendat tegutsemisaastat. Helsingi Disaininädalal esitletav juubelisõu. Moeshow leiab aset Seurasaari vabaõhumuuseumis 26. augustil kell 19.00. Näitamisele tuleb Tiia Vanhatapio 2011 kevadsuvine kollektsioon "Druiiditar", mis on asetatud muuseumi väga sobivasse paganlikku atmosfääri.

Pärast disaininädalat ootab Tiiat aga ees juba New Yorgi moenädal, kus ta esitleb oma kollektsiooni 14. septembril "Nordic: New York" showl.

Esitasime Tiiale enne suuri pidustusi mõned küsimused.

Räägi oma teekonnast moeloomiseni.
Olen teinud visuaalseid ja disainiga seotud asju kogu elu; mu ema on graafiline disainer ja isa oli maalikunstnik. Mu professionaalne karjäär sai alguse, kui lõpetasin Helsingi Kunsti- ja Disainiülikooli kolme stipendiumiga 2005. aastal. Mu tees põhines sellel, millest on kujunenud tänaseks mu brändid Tiia Vanhatapio ja VANHATAPIO Bebes.

Kõigepealt kogusid tuntust rockabilly lauljana. Kas esined veel praegugi?
Jah, kuid vaid kinnistel üritustel. Ma sooviksin anda tõelise kontserdi, koos bändiga. Võib-olla leiab see aset mu brändi viie aasta tähistamise peol sel neljapäeval.

Dita von Teese Tiia loomingut kandmas

Üks Su kuulsaimaid kliente on Dita von Teese. Kuidas ta Sind leidis?
Jälgisin Dita karjääri juba enne, kui temast sai "it-girl", ja mõtlesin, et talle võiksid mu kleidid huvi pakkuda. Kontakteerusin tema mänedžeriga ning juba järgmisel hommikul sain vastuse Dita mõõtudega.

Sul on tulemas moesõu ka New Yorgi moenädalal ja see pole kaugeltki Sinu esimene rahvusvaheline etteaste. Ilmselgelt oled staar Soomes, kuid kuidas on lood maailmakuulsusega? Kui hästi on moepealinnad Su loomingu vastu võtnud?
Eelmine kord, kui olin New Yorgis, sai hitiks mu Fjeld kott 2010/2011 sügistalvisest kollektsioonist "Souls" ("Hinged" – toim.). Üks Hollywoodi stilist soovis seda Sarah Jessica Parkerile, kuid lõpuks jõudis see hoopis Katie Holmesini kasutamiseks tema filmis "The Romantics" ("Romantikud" – toim.).

Palun kirjelda paari sõnaga oma uut kollektsiooni "Druiiditar", mida esitled Helsingi Disaininädalal.
See on surmajärgne austusavaldus vormis ja kujus suurele vaimule Peter Steele'ile. Lina, metallik brokaat, geomeetriline print, põhjapõdraseemisnahk.

Moekollektsioonide kõrvalt oled tegelenud ka mõningate disainiprojektidega. Mis on lähitulevikus plaanis?
Kavas on disainida ehteid traditsiooniliste soome ehete firmale Tarkiainen. Samuti loodan, et New Yorgist leian rohkem rahvusvahelisi projekte.

Tiia Vanhatapio kodulehekülge saad uudistada siit.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee