Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Tõeline klubilaps

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
19.07.2010
Foto: Riina Õun

James St. Jamesi tõsielusündmuslikul romaanil "Disco Bloodbath" põhinev mängufilm "Party Monster" (2003) on jutustus New Yorgi 1980ndate lõpu ja 1990ndate alguse klubilaste (club kids) ajastust; peokorraldaja Michael Aligi kuulsusrikkast tõusust, tema elust ja mõrvaga tipnenud langusest. See oli ajajärk, mis oli niivõrd pungil kõikvõimalikke hullumeelselt teatraalseid kostüüme igaöiseks klubisündmuseks, et nende sära varjutas mitte nii glamuursed narkootikumide kogused, üledoosid ning isegi mõrva.

Üks algupäraseid club kidse on kuulus New Yorgi DJ Larry Tee.

Larry Tee (sünninimega Lawrence Thom) sündis kanada perekonda Seattle’is Washingtonis. Varastel kaheksakümnendatel kolis ta Atlantasse, kus sõbrunes drag queenidega nagu Ru Paul, Lady Bunny, Amanda Lepore jt. 1989. aastal võttis ta eelmainitud sõpradega ette road tripi New Yorki, kus leidis kiiresti oma koha klubiskeenes. Tema tollased ülimenukad peod kandsid nimesid Love Machine ja DISCO 2000. Neist viimane, mida Larry korraldas ühes Michael Aligiga klubis Limelight, on suuresti allikaks filmile "Party Monster".

Klubilaste ajastule järgnevast ajajärgust on Larry tuntud electroclash muusikastiili ristiisana, aidates tuult tiibadesse puhuda sellistele bändidele nagu äsja Eestit külastanud Scissor Sisters, Fisherspooner, Peaches jt. Hiljuti ilmus tema uus singel "Let’s Make Nasty" albumilt "Club Badd". Larryt on nimetatud lausa tantsumuusika Andy Warholiks.

Täna on Larry Tee DJ, produtsent, klubipromootor, stiiliikoon ja peomasin, kes alles hiljuti kolis värskuse otsinguil Londonisse.Tema remiksid on täis iroonilise sisuga vürtsitatud kompositsioone ning elektrokõlalist kaasahaaravat meloodiat, mis paneb tahes-tahtmata jala tatsuma. Pärast üht Larry esinemist sain tal nööbist kinni, et uurida, kuidas on New Yorgi klubikultuur viimase kahekümne aasta jooksul muutunud.

Enne Londonisse kolimist elasid pikalt New Yorgis. Mis on muutunud sealses klubiskeenes võrreldes ajaga, mil alustasid DJna?
Praegu on muusika palju olulisem. Kui alustasin klubilaste ajastul 80ndate lõpus, käis kogu trall vaid narkootikumide ümber ning head muusikat oli vähe. Praeguseks on klubides palju rohkem head muusikat ja märkimisväärseid isiksusi.

Mis aastal alustasid Michael Aligiga üritustesarja DISCO 2000?
Ma päris täpselt ei mäleta - kogu tol ajal tarbitud narkokoguse tõttu. See oli umbes 91.-92. aasta paiku.

Mis oli DISCO 2000-le iseloomulik muusikastiil?
Techno.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee