Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Irina imeline maailm

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
28.06.2010
Foto: Irina Ionesco / Scanpix

Rikkalikku tülli ja pitsi mähitud ning sulgedega kaunistatud naised uurivad piltidelt hindavalt oma vaatajaid, kes on nende salajast elu piiluma tulnud. Need on Irina Ionesco stiliseeritud ja pildistatud modellid. "Erootika on elu, see on surma vastand," ütleb Ionesco oma Pariisi korteris asuvas stuudios, mis on hämaralt valgustatud pesa. Selle seinad on täis raskete raamidega pilte, kappides ja nurkades kuhjuvad kinga- ja kübarahunnikuid, suled ning muud detailid tema teatraalsete esemete mälestuskogust, mis on omane Irina töödele.

Pea 75aastane daam on endiselt täies elujõus ja energiast tulvil. Boa tätoveering mööda jalga end üles kerimas ning teine käel, kirjeldab laitmatult üles löödud Ionesco oma töid kui isikliku elu peegeldust. Selle leedi elulugu on olnud kirju, seikluslik ning loominguline.

Irina kasvas tsirkusetüdrukust kabareetantsijannaks ja femme fataleks enne, kui temast sai fotograafiatuntus 1970ndatel. Ionesco on ehk kõige paremini tuntud oma erootiliste piltide poolest, mis ta tegi oma tütrest Evast vanuses 4-11 aastat. Need pildid tekitavad tänapäevani blogimaailmas vastakaid arvamusi. "See oli teine ajastu," räägib Ionesco ise, kelle näitlejannast tütar plaanib hetkel filmi oma emast.

Irina Ionesco sündis Pariisis 1935. aasta 3. septembril viiulimängijast isa ja trapetsiartistist ema rumeenia perekonda. Neljaselt saatsid vanemad ta Rumeeniasse vanaema ja tsirkuseartistidest onude juurde kasvatada. 1948. aastal põgenesid kaks naist – Irina ja ta vanaema – Vene okupatsiooni eest tagasi Pariisi. Irina unistas tantsijanna ametist, kuid hapra kehaehitusega piigast sai kõigepealt hoopis maotantsijanna, kes reisis ringi ja esines kahe hiiglasliku boamaoga seitsme aasta jooksul kabareedes Euroopas, Aafrikas ja Lähis-Idas, olles ise 15- kuni 22aastane. "Ma olin boade ori," meenutab Irina, kuidas ta pidi piinliku täpsusega roomajaid toitma ja soojas hoidma, vedades neid aina ühest hotelli vannist teise.

Seejärel hakkas ta tantsijannaks, kuni partner ta kogemata Damaskuses teatri lavaauku pillas. Sanatooriumis kosudes alustas Irina joonistamist, jätkates hiljem maalimisega. Oma piltidel kujutas ta tühje ruume, täis feminiinseid objekte. Nende maalidega osales ta mitmetel näitustel. Enne Pariisi kolimist ja kunstiõpingute alustamist reisis Irina ringi väga rikka iraani hasartmänguri seltskonnas, kes valas ta üle kallite rõivaste ja juveelidega.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee