Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Tõeline visionäär

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
02.06.2010

Mida võiks oodata islamiusulise Araabia Ühendemiraadi Dubai moelt? Klišeelikult tulevad esimesena pähe üleni katvad abayad (pealisriidena kantav kogu keha kattev must kleit ühes pearätiku ja näolooriga). Dubais elav india päritolu disainer Jasbir Jamani tõestab, et sealne mood on tegelikult palju mitmekesisem ja seksikam.

Kohtusin Jasbiriga Indias Chennai moenädalal, kus ta esitles oma Peterhofist inspireeritud kollektsiooni. Vähemalt Jasbiri loomingus ei näinud mingit jälge abayast. Kohtusin moekunstnikuga pärast showd; ta rääkis mulle lähemalt oma maast, elust ja inspiratsioonist.

Araabia Ühendemiraatides tegutsev Jasbir Jamani sündis Mumbais ja kasvas üles Dubais. Oma karjääri alustas ta meigikunstniku ja stilistina, kuni kaitses moealase kraadi Ameerika ülikoolis Dubais. Aastal 2006 lõi ta oma brändi Jazbyr. Esimest korda astus Jasbir oma kollektsiooniga "Abstract Safari" publiku ette 2007. aastal Dubai rahvusvahelisel moenädalal, püüdes sellega Ühendemiraatide tähelepanu. Moenädal lennutas ta noore disainerina rahvusvahelisele areenile. Järgmisel aastal ilmavalgust näinud "Wired Dolls", mis oli inspireeritud 14. ja 15. sajandi korsettidest, tegi Jasbirile nime korsetikuningannana. Lisaks korsettidele on Jazbyr tuntud ka eksklusiivsete õhtukleitide ja pulmariiete poolest. Tõelise visionäärina ei huvita Jasbiri, mis toimub tema ümber – omaenda kookonis valmistab ta oma disaine nii, kuidas need talle mõttesse tulevad, lastes igal riideesemel areneda liblikaks.

Mullu detsembris toimunud Chennai esimesel rahvusvahelisel moenädalal astus Jasbir Jamani üles oma kollektsiooniga "Vintage Rock". Show lõpus üllatas publikut showstopperina Jasbiri hea sõbranna, tuntud India moelooja Neeta Lulla modellina lavale ilmumine, kelle enda show leidis aset mõned tunnid hiljem. "Vintage Rock" kollektsioon on inspireeritud kunstniku hiljutisest Peterhofi suvepalee külastusest. Kollektsiooni kuuluvad käsitsivalmistatud korsetid ja kristallidega kaunistatud ampiirkleidid, millest hõngub mineviku mõjutusi ning romantikat. "Värvipalett sai valitud suvepalee interjöörile vastavalt pastellvärvides, lisades aktsenti käsitsitikitud detailidega, kangadrapeeringute ja ülevoolavate kaunistustega. Peterhofi suvepalee jättis mulle sügava mulje. Selle valge ja kuldne interjöör, purskkaevud... Selline suursugune palee, kus praegu keegi ei ela, vaid mis seisab tühjalt muuseumina."

Ava galerii klikates pildil!

Kas ka Sinu kollektsiooni riided on loodud seda põhimõtet silmas pidades – et neid ei saa kanda?
Minu riided on täiesti kantavad. Mu eesmärk on panna modellid neis end mugavalt tundma. Kõik kleidid olen isiklikult käsitsi drapeerinud. Mõni neist võttis lausa neli päeva. Samuti olen käsitsi lisanud ka pitsi. Näiteks selle roosa, musta pitsiga kleidi puhul. Väga suurt tähelepanu pööran ka viimistlusele ja voodrile – kliendid tunnevad seda ju oma kehal.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee