Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Stiilimaailma uustulnuk

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
22.03.2010
Foto: Scanpix

Tavi Gevinson on 13-aastane USA koolitüdruk, kelle kaks aastat tagasi alustatud moeblogi "Style Rookie" ("Stiili uustulnuk") on talle kõvasti kuulsust toonud, tehes Tavist ühe noorima moemaailmas tuntud moeikooni. Kusjuures: Tavi ise ei vasta sugugi klassikalisele ettekujutusele moekast kaunitarist. Oma väikese kasvu (alla 140 cm), lühikeste juuste, prillide ja kummaliste riietega sarnaneb ta hoopis noorele vanainimesele või mõnele tegelasele "Harry Potteri" raamatuist.

"Hiljuti on mind hakanud huvitama mood ja ma tahaksin koostada galeriisid kõrgmoe modellidest ja disainidest. Tahaksin teada rohkem headest moeteemalistest veebilehtedest ja ajakirjadest, nii et kommentaarid on igati teretulnud," alustab Tavi oma esimest postitust 31. märtsil 2008. aastal. Ehkki tema esimesed sissekanded meenutavad väikese tüdruku mängu ja tundmatu moemaailma kogenematut kompamist, kogus ta kiiresti teadmisi disainerite ja nende loomingu teemal. Tavi blogi hakati märkama juba paari nädalaga, mis andis tütarlapsele aina julgustust juurde.

Tavi on pärit Chicago äärelinnas elavast juudiperekonnast. Tema ema, kes sündis ja kasvas Norras, on kunstnik ja heebrea keele tuutor, isa inglise keele õpetaja. Paraku pole Tavil rääkida luulelist lugu oma kaugele lapsepõlve ulatuva moeteekonna alguse kohta. Ühel hetkel hakkas teda mood lihtsalt huvitama ning peagi alustaski ta oma blogiga. Alguses ei teadnud isegi Tavi vanemad, millega nende tütar tegeleb, kuni ta küsis luba intervjuuks New York Timesile. Sellest peale on vanemad tütre hobisse väga toetavalt suhtunud. Isa käib Taviga reisidel kaasas.

Tavi peab moodi kunstiliigiks ja suhtub sellesse kui loomingulisse protsessi. Olemata kuigi osav riiete meisterdaja, on ta see-eest suurepärane riiete kokkusobitamises viisidel, mille peale teised ei pruugi tullagi. Ta leiab, et kõige huvitavam moesuund on antimood, millel puuduvad kõiksugused tobedad reeglid. Riiete kaudu väljendab Tavi emotsioone. Oma noore ea tõttu on ta vaba oma keha riietega ahvatlevamaks muutmise "kohustusest", mis võimaldab tal lapselikult kanda täpselt seda, mis pähe tuleb.

Tavi tunnistab, et erineb oma koolikaaslastest, kes mõnikord teda veidi narrivad, kuid ta suudab sellest üle olla. "Ma püüan sellistel asjadel mitte end häirida lasta. Ma pigem lasen neil enda üle naerda, kui muudan oma riietumisstiili." Tavi tunneb end hästi, kui ta kostüüm pakub kõneainet: "Kui saan mõne mürgise kommentaari, tunnen, et mu missioon on täidetud ja tuju läheb heaks."

Võib tekkida küsimus, kust saab 13-aastane tüdruk nii palju raha riietele kulutamiseks. Vastus on lihtne: ega ta muule eriti raiskagi. Mood on Tavi peamine hobi ja raamatuid eelistab ta laenutada raamatukogust. Alguses sai ta enamiku oma riietest kaltsukatest ja tuttavatelt, kuid blogi tuntuse kasvades hakkasid disainerid talle oma loomingut saatma – kas siis ainult fotosessioonide tarbeks või kingitusena.

Küsimusele, mis Tavit inspireerib, vastab tüdruk oma blogis: "Blogid, ajakirjad, fotograafia, filmid, kunst, raamatud, näidendid, tänavamood, kõrgmood, muusika, hulkurid, kuulsused... Ma ei usu, et võiksin kunagi inspiratsioonist tühjaks ammutada Jaapani tänavamoe, seitsmekümnendad või kurjad muinasjututegelased." Ta ammutab inspiratsiooni erinevatest allikatest ja vastavalt meeleolule. Mood on tema jaoks mänguväljak ning trendide järgimine mõttetu tegevus. Selle asemel valib ta disainerite kollektsioonidest välja enda jaoks inspireerivad detailid ning paneb oma põhjatu (ja pidevalt täieneva) riidekapi sisu toel kokku oma versiooni. Enda stiili kirjeldamise palvele vastab aga Tavi: "Ma ikka veel arenen ja igasugused sildid nagu näiteks "hipitšikk" häirivad mind. Oma stiili määramine paneks mind liiga kõvasti paika samas, kui ma ikka veel eksperimenteerin. Kas võiksin seda praegu "bipolaarseks" nimetada?"

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee