Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kes ei kardaks Beth Dittot?

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maarja Paalits
25.01.2010
Foto: Scanpix

Kas tead seda kolmanda klassi poiste seas nii palavalt armastatud trikki, kus Coca-Cola pudelisse poetatakse Mentose komm ja ühtäkki on tasaselt mullitavast Coca-merest saanud märatsev vulkaan? Vot, Beth Ditto on just nagu seesamune Mentos, tekitades valgeid aedu ja Volvosid armastavasse väikekodanlikku ühiskonda pistes suuremat sorti plahvatuse.

Kui Sa juhtumisi pole paadunud melomaan või indie-rocki kuulaja, oled Sa Beth Ditto nime siit-sealt ikkagi tabanud. The Gossipi laulja Beth Ditto on kahtlemata hea muusik, ent keskmisele kodanikule rohkem tuntud oma vürtspipralikult teravate väljaütlemiste ning ebatraditsiooniliste elustiili- ja moevalikute tõttu.

Mary Bethist lihtsalt Bethiks

Beth Ditto, sünninimega Mary Beth Patterson, sündis 19. veebruaril 1981. aastal Arkansase osariigis Searcy-nimelises linnakeses. Ditto lapsepõlv oli kõike muud kui mugav ja kodusoojusest pakatav - kahetoalisse majakesse pidid ära mahtuma Beth koos oma kuue õe-vennaga, nende ema ning loendamatu hulk kiiresti vahelduvaid "kasuisasid".

Suure pere ülalpidamiseks pidi Bethi ema kõvasti vaeva nägema ning seetõttu viibis ta valdava osa ajast tööl, mitte aga kodus koristades ja kooke küpsetades. Nii kasvasid lapsed omapäi ning pidid isekeskis üksteise eest hoolitsema. Ditto sõnade kohaselt polnud harvad juhused, kus nad õdede-vendadega oravaid maha lasid, et süüa saada.

Kuigi nii Ditto ema kui isa olid tüsedad, oli Beth seitsmest lapsest ainsana ümar. Nagu arvata võib, narriti teda kooliajal tema kehakaalu pärast. Ometi ei saanud tüdrukust nurgas kügelevat heidikut, sest lisaks lokkavale kaalunumbrile on teda õnnistatud ka suurepärase huumorisoonega, tänu millele ta suutis kõik pilked ja mõnitussõnad ühel või teisel moel naljaks pöörata ning enda kasuks tööle panna. Ditto on tagantjärele öelnud, et paksu lapsena oligi tal ainult kaks võimalust: kas anda alla ja soostuda heidiku staatusega või leppida iseendaga ning püüda olukorrast võimalikult palju positiivset välja pigistada.

18-aastaselt otsustas Beth kodust lahkuda ning alistuda muusikukarjäärile. Noorukese lauljanna esimeseks sihtkohaks sai Washingtoni osariik. Seal moodustasid Ditto, kitarrist Nathan "Brace" Paine ja trummar Kathy Mendonca bändi The Gossip. Aastal 2003 toimus bändis väike "verevahetus", kui Kathy asemele asus trummar Hannah Blilie.

Kes iganes on Ditto lauluhäält kuulnud, teab, et see on lihtsalt hüpnotiseeriv. Ent ainuüksi  heast häälekvaliteedist suureks läbilöögiks ei piisanud. Selleks, et Beth Ditto ja The Gossipi nimi jõuaksid laiema publikuni, läks mitmeid-setmeid aastaid, roppu moodi tööd ja tervelt neli(!) albumit. Rahvusvahelise tuntuse tõi The Gossipile alles nende 2006. aasta jaanuaris ilmunud album “Standing in the Way of Control".

Muuseas, kuigi Ditto kibedad ja krõbedad sõnavõtud on lauljannale loonud kõike muud kui suure romantiku imago, on ta kohati vägagi traditsiooniline. Nii näiteks on Beth alates 19. eluaastast koos endast viis aastat vanema naispartneri Freddiega ja nagu ta ise kinnitab, on Freddie senini ta ainuke (ja plaanide kohaselt ka viimane!) romantiline kogemus.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee