Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Looduse vahendaja

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
21.02.2010
Foto: Wendell Rodricks / Riina Õun

Ehkki eestlastelegi hästi tuntud Goa on eelkõige kuulus oma randade ja turismiparadiisi, mitte oma moe poolest, on see tilluke osariik sünni- ja töökohaks vähemalt ühele disainerile, kes Goa India moekaardile kandnud. Wendell Rodricks oli esimene India disainer, kes alustas ökosõbralikest kangastest riiete tootmisega juba 1991. aastal – veel enne, kui kogu ökondus moodi tuli.

Wendell Rodricks alustas oma karjääri hotelliäris, kuid naasis pärast õpinguid Los Angeleses ja Pariisis 1988. aastal Indiasse, alustades moekarjääri. 1990. aastal lõi ta oma kaubamärgi ning kolis tagasi oma esivanemate kodukohta Goas, mis on üsna ebatavaline, kuna tavaliselt koonduvad disainerid Indias moemekadesse nagu Delhi või Mumbai. Tema kollektsioone on inspireerinud kultuur ja etnograafia: Tiibeti kloostrid, Shiva ja Vishnu religioossed sümbolid, Istanbuli haarem, Lambadi hõimu tätoveeringud jne. Samuti on ta saanud inspiratsiooni pimedate braille-kirjast. Wendell on mitmekülgne loovinimene, kes on olnud seotud erinevate moe- ja kunstiprojektidega, pidades loenguid kostüümiajaloost, kirjutades India juhtivale naisteajakirjale, olles ökosõbralik ja sotsiaalselt aktiivne disainer. Lisaks tegeleb ta Goa ajaloolise kostüümi uurimisega, millest kirjutab ka raamatut. Üks tema poodidest asub tillukese Goa osariigi pealinnas Panjimis.

Goa pidudehooaja avas 13. novembril toimunud Wendell Rodricksi moeshow hotell O-s Candolimis. Kokku oli tulnud vägagi rohkearvuline Goa koorekiht. Esitlemisele tuli lausa kolm Rodricksi viimase aasta kollektsiooni: "Maajumalanna", "Bossa Nova" ja "Kubism".

"Maajumalanna" kollektsioon on justkui austusavaldus Emakesele Maale, olles loodud käsitsi kootud jämedat puuvillast; viskoosi ja siidi on värvitud taimsel baasil põhinevate värvidega.

"Kubismi" kollektsioon esindab detaile, mis on teinud Rodricksist "minimalismi guru" ja "ökopioneeri" kuurortriietuse alal. Kollektsioon jutustab modernsusest ja eelmise sajandi alguse kubistlike kunstnike tööde näitlikust tõlgendamisest. Kubism, mis sai eriti tuntuks Pablo Picasso ja Georges Braque’i joonistustest, leidis omal ajal väljendust igas kunstivaldkonnas keraamikast tekstiilikunsti ja sisekujunduseni. Antud kollektsioonis püüab Wendell vaadata kangast kubisti pilgu läbi.

Kollektsioonis "Bossa Nova" kasutab autor inspiratsioonina Brasiilia bossa nova lounge-muusika sensuaalseid rütme ja voogavat meloodiat. Ta asetab oma loomingu mõttes päikeseloojangulisele Copacabana rannale Rio de Janeiros. Päike heidab viimaseid säravaid kiiri enne hämarikku; sensuaalsed, kirevate huultega päikesepruunid kehad kulgevad öhe mõnusa lõõgastava meloodia saatel.

Küsisin disainerilt mõned küsimused tema loomingu kohta.

Kuidas Sa küll jõuad ühe hooaja jooksul kolm kollektsiooni luua?
Eks see ole raske töö.

Lisaks kõigele tegeled Goa traditsioonilise rõivastuse uurimise ning selle raamatuks dokumenteerimisega. Milline on Goa traditsiooniline rõivastus ja kas oled seda kasutanud ka inspiratsioonina oma kollektsioonides?
Raamat räägib Goa rahvarõivaste ajaloost. See on juba üheksa aasta pikkune projekt ja peaks vilja kandma järgmisel aastal.

Oma riietesse olen kaasanud mitte ainult Goa rahvarõivad, vaid kogu Goa maigu. Ajakirjanikud on märkinud, et tunnevad mu kollektsioone vaadates justkui kerget meretuule puhangut ning näevad riiete liikumises voolamas Goa jõgesid.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee