Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Moemaailma inetu pardipoeg

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maarja Paalits
07.09.2009
Foto: Scanpix

Moemaailma meeseliit, alustades näiteks härradega Dolce ja Gabbana ning lõpetades Tom Fordiga, on kingapaelast kuni juuksekarvani sedavõrd sätitud, et isegi sõna "täiuslik" kostuks nende kohta labase solvanguna.

Aga jah, kusagil seal kuulsusrikastes moemajades, kus evolutsioon on nendesinaste moekunstnike näol jõudnud oma arengus üherakulisest organismist kadestamisväärsete geenide ja täiuseni arenenud ilumeeleni, jalutab ka üks mitte nii perfektne härrasmees. Selleks isemoodi meheks on Lanvini moemaja üliandekas disainer Alber Elbaz - moemaailma inetu (aga imestamapanevalt andekas) pardipoeg.

Tõsi, Elbaz ei ole vanematelt ahhetamapanevat biitsepsijoont ega Adonise väljanägemist pärinud ning tema klounilik kikilips ja kukekad viigipüksid ainult rõhutavad pingviinmehe välimust. Ometi tõestab iga uus hooaeg, et selle isevärki kesta all tuksub geeniuse süda.

Elbaz sündis ja elas kuni kümnenda eluaastani Monacos Casablancas. Seejärel emigreerus noore Elbazi pere Iisreali, kus tulevane disainer veetis ka oma noorukiea ning ülikooliaastad.

1987. aastal saabus noor ja ambitsioonidest pakatav Elbaz New Yorki maailma moelavasid vallutama. Esimesed moemaailmas veedetud aastad polnud küll teab mis eduküllased, ent pärast mõneaastast keskpärast tööd ühes pruutide emadele rõivaid tootvas ettevõttes osutus Elbazil võimalikuks asuda tööle omaaegse kultusdisaineri Geoffrey Beene'i alluvusse. Meeste koostöö kestis seitse aastat, s.o 1997. aastani, mil Elbaz lahkus – kui kasutada moemaailmale kohaselt teatraalset sõnavara – parematele jahimaadele.

Beene’i juures veedetud aeg lasi Elbazil end tõestada kui võimekat disainerit, mispärast tuli  talle riburadapidi magusaid pakkumisi. Ajavahemikul 1997-1998 oli Elbaz seotud selleks ajaks oma hiilgeajad ja novaatorlikkuse minetanud Guy Laroche´ moemajaga. Ja usu või ära usu  (aga parem siiski usu!), ent selle napi ajaga suutis Elbaz oma loominguga Laroche’ nime moepubliku suus taas kord helisema panna. Elbaz hülgas Laroche’ moemaja selleks, et asuda Yves Saint-Laurent’i juurde, kus mehe õlul oli naistekollektsioonide loomine.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee