Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Värvikirev koertekaitsja (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
24.08.2009
Foto: Alex Cornes

Kas Sinu arvates kvalifitseeruvad  koledad ja ebamugavad koerteriided samuti loomapiinamise alla?
Minu arvates on igasugune inetu riietus piinamine, olgu see siis looma, inimese või kas või teekannu puhul! Samas on riietuse ilusaks või koledaks tembeldamine igaühe võimuses, olles äärmiselt subjektiivne. Ma hindan loomade riietust praktilistel põhjustel, nagu näiteks kaitsmaks neid külma või vihma eest. Mis puutub loomade riietamisse esteetilistel põhjustel, sõltub see iga konkreetse olendi isiklikust mugavusest. Kui koer vingerdab välja millestki, mis on ebamugav ning mille tõttu ta kannatab, siis on vale sundida teda seda kandma. Sama kehtib ju ka täiskasvanud inimeste või laste suhtes. Kui loom on aga oma kostüümiga rahul, pole sellest probleemi.

Millised on Su vaated ökoloogilisele moele ja taaskasutusele?
Ma imetlen väga neid disainereid, kes üritavad arendada erinevaid viise, tootmaks ökoloogiliselt sõbralikku riietust. See on miski, millest ma olen isiklikult väga huvitatud. Näiteks "Estethica" väljapanek Londoni moenädalal on fantastiline viis, et valgustada inimesi selle tööstusharu võimalustest.

Ökoloogilise teadlikkuse tutvustamiseks on palju erinevaid viise, olgu selleks siis jätkusuutlike kangaste kasutus, õiglase kaubanduse toetamine, mürgiselt töödeldud puuvilla kasutamisest loobumine või tekstiili taaskasutus. Imetlen eriliselt neid brände, kes suudavad täita kõiki nimetatud eesmärke ja toodavad täielikult öko-sõbralikku moodi. Ma leian, et see on vapustav!

Kuidas põhjendad sädeluse, plastiku ja kunstlike värvide kasutamist ökoloogilise maailmakriisi lähenemise ajal?
Disainerina pean žongleerima ökosäästlikkuse ning oma disaini esteetikaga, püüdes leida nende vahel tasakaalu. Samuti pean noore ärina arvestama majanduslike implikatsioonidega ning püüdma toetada teemasid, mille suhtes mul on tugevad tunded. Samal ajal on mu loomingu keskseks ideeks tugevad värvid ja sädelus. Kui ma peaksin valima ainult naturaalsete värvide ning jätkusuutlike materjalide kasutamise, peaksin  kompromiteerima oma disainikontseptsiooni ja oma disainerikäekirja. Armastan värve ning nendega mängimist liiga palju, ega arva, et keeraksin kunagi selja oma filosoofiale, hakates luitunud või hallides toonides riideid disainima.

Seetõttu näitan ma oma toetust keskkonnasäästlikkusele välja teistel viisidel. Olen olnud juba mitmed aastad suur õiglase kaubanduse toetaja, aktiivse huviga Oxfami Make Trade Fair (Muuda Kaubandus Ausaks) kampaania vastu. Samal ajal töötan mittetulundusprojekti kallal, toetades eetilist riietekooperatiivi Kesk-Aasias, milles on väga põnev kaasa lüüa!

Hetkel võimutsev majanduskriis on kõvasti mõjutanud mu 2009. aasta sügistalvist kollektsiooni ning ma olen selle loomisel pidanud maha mitmeid majanduslikke lahinguid. Paljud materjalid olin kogunud oma Aasia-reiside jooksul kohalikelt kaupmeestelt.

Mil määral on Sind mõjutanud New Yorgi/Londoni "club kids" ("klubilapsed") subkultuur ning selle esindajate mood? Sa ei kasuta oma showdel tavalisi modelle. Kas leiad, et  "klubilapsed" ja kuulsused on Sinu loodud moele rohkem pühendunud ning saavad omalt poolt Su riietele midagi lisada?
Mind inspireerib igaüks, kes suudab end oma riietusstiili kaudu väljendada, olgu selleks kas  hämmastavalt riietuv eakas daam või keegi, kes rokib oma ägeda välimusega Londoni, New Yorgi või Mongoolia tantsupõrandal. Mulle meeldivad inimesed, kes mängivad neile seatud ootustega ja eiravad normi.

Ma valin oma modelle hoolikalt, et nad sobituksid konkreetse kollektsiooniga. Iseloom on sealjuures väga tähtis – selleks, et isik, kes mu kostüüme kannab, mõistaks mu brändi ideed.

Kas pead end teatud sihtgrupi disaineriks?
Mulle ei meeldi inimesi stereotüüpideks jagada. Tahaksin olla tuntud selle poolest, et disainin riideid, mis on kättesaadavad kõikidele, olgu selleks siis soov luua üdini ekstravagantne look või vaid süstida veidike värvi ja huumorit oma igapäevasesse garderoobi.

Emma Belli tegemistel saad silma peal hoida lugedes tema blogi siit.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee