Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Leegid autokapotil

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maarja Paalits
27.04.2009
Foto: Erakogu

Kas aerograaf-maaling on Eestis levinud kunstivorm? Aga mujal maailmas?
Eestis pole aerograafia väga levinud, kuigi viimastel aastatel on üha rohkem huvilisi minu poole pöördunud küsimustega aerograafia kohta. Muidugi hoogustab aerograafia levikut Eestis ka üha populaarsemaks muutunud tsiklinduse-hobi, mis pole puutumata jätnud ka mind.

Kuidas ja kunas Sina aerograaf-maalingute juurde jõudsid?
Juba siis, kui ma veel põhikoolis käisin, püüdsid minu pilku mõned üksikud mootorrattad ja autod, mis olid omanäoliseks tehtud erinevate joonistatud piltide ja mustritega. Kui mõnelt taolise eksemplari omanikult uurisin, kus maalingud teha on lastud, sain teada, et enamasti olid need juba ostetud sellisel kujul ehk et siis välisriikidest tulnud. See fakt ärgitas mind juba tol ajal asjaga tegelema. Eelis ja ka kindlasti üks mõjutav tegur minu valiku ja huvi suhtes oli minu isa amet. Ta töötas autovärvijana ning nii puutusin kokku erinevate tehnikatega, mida kasutatakse autode  värvimisel. Olles sel ajal tihti isa juures autode pahteldamisega taskuraha teenimas, sain teada, et ka nende piltide ja mustrite jaoks kasutatakse värvipüssi, mille nimetus on aerograaf ning mis erineb tavalisest värvipüssist.

Sealt edasi huvi muudkui suurenes. Kogusin pilte ning materjale aerograafia kohta,  kuni lõpuks ei jäänud muud üle, kui palju tööd teha, raha teenida ja omale aerograafpüstol muretseda. Joonistada meeldis mulle väga juba ammu ja nii mõtlesin selle alaga tõsisemalt tegelema hakata. Minu esimeseks püstolitööks oli ühe tuttava mootorratas, vana külgkorviga ratas, millest sai kõik alguse, ning tasapisi laienes nende sõidukiomanike ring, kes lasid minul oma mootorrattale või autole pildi maalida.

Mis Sa arvad, mis on ühe hea aerograaf-maalija kõige olulisem omadus? On see hea joonistuskäsi? Oskuslik aerograafi kasutamisoskus? Geniaalsed ideed?
Eks nagu ikka iga hea spetsialisti puhul, algab kõik armastusest ja huvist oma eriala vastu. Huvi areneda, olla mõõdukalt kriitiline nii enda kui konkurentide töö suhtes. Toppama ja vana rasva peale elama jäädes laineid ei löö. Nagu iga kunstivormi puhul, saab hea töö alguse heast ideest. See, kas on hea joonistuskäsi või mitte, on aerograafia puhul teisejärguline, kuid mitte ebaoluline. Head ideed käivad kaasas hea fantaasia ja kombineerimisoskusega. Erinevaid trafarette ja vahendeid kasutades võib ka halb joonistaja luua aerograafiga häid tulemusi.

Kuhu aerograaf-maaling kõige enam sobib ja kas on kohti/esemeid, millele Sa ei soovitaks seda teha?
Pole olemas pinda, kuhu aerograaf-maalingut teha ei saaks. Tänapäeval on kättesaadaval väga kvaliteetseid materjale erinevate pindade viimistlemiseks ning kaitseks kulumise eest. Tuleb leida vaid sobivad vahendid. Olen maalinud külmikuid, pesumasinaid, elektrikilpe, vannitoapõrandaid jne.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Näomask kuivale nahale (0)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee