Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Massaažiterapeut

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Gerli Liivamägi, Pariis
02.02.2005

Daniel Knight on 31 aastane massaažiterapeut, kes praktiseerib Eestis ajurvedast, raja-joogast ja NLPst lähtuvat massaažiteraapiat. Daniel on oma elus väga palju rännanud, külastanud Taid, Indiat, Iisraeli, kus ta õppis asjatundjate käe all. Hetkel on ta pikemalt Eestisse peatuma jäänud, praktiseerides Tallinnas Uniquestay hotellis masaažiteraapiat.

RÄNDUR

Kui küsida Danieli käest, et mis oli Eestisse sattumise tõukejõuks, siis ta ei oska ühtegi otsest põhjust või ajendit välja tuua. See lihtsalt pidi nii juhtuma, arvab ta.

Daniel on suhteliselt palju maailmas ringi rännanud. Iga paiga kohta kus ta pikemalt või lühemalt viibinud on, oskab ta öelda mitmeid häid sõnu. Ta armastab mitmeid riike, igaühte mõistagi erinevalt. Lõuna Prantsusmast rääkides lähevad Danieli silmad särama - seal võluvad teda rahulikud inimesed ja tõeliselt hea vein, Eestis ilusad naised, Indias hoolivad inimsed. London on aga see koht, kuhu on aeg-ajalt hea tagasi tulla. Ikkagi kodulinn..  Kui koduigatus liiga suureks läheb, siis võtab Daniel ette järjekordse reisi Londonisse. Et reis vaid lõbusõiduks ei jääks, siis võtab ta vastu ka sealseid kliente, kellede hulgas on mitmeid kuulsusi, nagu näiteks Stella McCartney. Londonis meeldib talle aeg-ajalt käia, vaadata ringi, end eluga kurssi viia, et siis jälle mõnda mõnusamasse kohta naasta. Näiteks Eestisse.

Eesti on Danieli arvates ilus ja väljakutseid täis. Daniel on siin juba mõnda aega elanud ja oskab suurepäraselt toimunud muutusi tähele panna. Üheks märgatavamaks arenguks peab ta inimeste paranenud suhtlemisoskust. Tema sõnade kohaselt on eriti eesti naissoo esindajad muutunud oluliselt avatumaks ja kontaktialtimaks. Kuigi lõunamaisete temperamentidega eesti inimesi võrrelda ei saa, on areng suhtlusaktiivsuse  poole siiski märkimisväärselt kiire olnud.

DANIELIST

Daniel on pärit suurest katoliiklikust perekonnast. Tal on 6 venda. Vaatamata katoliiklikule kasvatusele  ei ole ta rangelt katoliiklikku usku, ta annab selgelt mõista, et kõik usundid on tema silmis võrdsed. Küsides,  kas ta on pigem spirituaalne kui religioosne inimene, siis sain vastuseks selge jah. Kõik siin elus sõltub mõtetest ja oleneb valikutest. Daniel arvab, et kõigest sekund lahutab meid vihast ja õnnest. Meie ajus on kaks polaarset kemikaali, valik on sinu. See, mida annad teistele, tuleb sulle endale tagasi. 

Oma päeva püüab Dainel alati vara alustada. Tavaliselt ärkab ta kuue ajal hommikul ja teeb siis oma igapäevaseid joogaharjutusi, et õigesse rütmi saada. Palju tähelepanu pöörabki Daniel oma kehale. Püüab kuulata oma positiivseid ja negatiivsed mõtteid, ning neid vajadusel muuta. Halva puhul pöördub ta sisemise tugevuse poole. Raskused on tema sõnul alati ületatavad. Daniel rõhutab, et varajane hommik on ideaalne aeg endaga tegelemiseks, sest siis on veel nii vaikne ja rahulik. Puudub üleliigne müra.

MASSAAŽ

Vesteldes elust ja oludest siin ja mujal, jõudsime lõpuks Danieli töö juurde .Selgus, et  muuhulgas on ta tegelenud ka disainiga, huvi psühholoogia ja esoteerika vastu algas hilises teismelise-eas ning loogilist rada pidi toimunud asjade kulg ongi ta toonud nüüdseks sinna kus ta parasjagu on.


Enamiku tema klientidest moodustavad hotelli külastajad - sakslased, venelased, soomlased, sekka ka mõni eestlane. Kuid oodatud on kõik huvilised - Danieli poole võib pöörduda iga inimene, kellel tervisehädad, kelle soov erilist massaaži kogeda või kellel lihtsalt siiras uudishimu. Mingeid piiranguid ei ole, Daniel masseerib beebisid kui ka vanureid.

Kui vaja, siis oskab Daniel natuke ka eesti keelt rääkida. Oma sõnade kohaselt saab ta küll aru oluliselt rohkem, kui rääkida oskab, kuid eesti keeles suhtlemine ei ole tema jaoks midagi hirmsat. Siiski eelistab ta töötamisel inglise keeles suhelda, et vältida puudulikust keeleoskusest tulenevaid möödarääkimisi.

Oma töös lähtub Daniel kliendist kui indiviidist. Iga inimene on erinev, nii on erinevad ka tema probleemid ja tervisehädad.  Tema teraapias on olulisel kohal verbaalne suhtlemine, seetõttu räägibki Daniel inglise keels, et ennast paremini mõistetavaks teha ning täpsemalt väljenduda.

Ma ei suutnud uudishimu tagasi hoida ja pärisin, et kas ta siis kohe esmakohtumisel oskab ära öelda, mis inimest vaevab. Sain vastuse, et enamasti jah. Rüht räägib inimese kohta nii mõndagi. Inimeste puhul on just õlad need, mis on niiöelda 'kinni'. Õlgadel lasub vastutus, seal kanname maailma raskust. Välisest vaatlusest aga ei piisa, seepärast on tema töös olulisel kohal ka aktiivne vestlus kliendiga, et probleemide tagamaid avastada ja inimest avada (NLP- New linguistic programming, rohkem infot vaata www.nlpinfo.com). 

Danieli massaažiseanss

Leppisime Danieliga kokku, et tulen tema juurde teraapiasse, et oskaksin oma lugejatele kirjeldada ja rääkida sellest, mida Daniel teeb.

Kõigepealt saabudes tervitas Daniel mind soojalt, nagu oma vana tuttavat. Ruumis, kus  Daniel oma teraapiat tavaliselt läbi viib, põlesid küünlad ja mängis rahustav muusika. Teraapia algas sellest, et Daniel palus mul mõningatele küsimustele vastata, mis puudutasid minu tervist ning seda kas ja kuidas olen rahul enese töö, elutingimuste ja  toitumisharjumustega. Veel pidin valima kolmest inimtüübist ühe, kellega ma enda arvates enim identifitseerun. Küsimustele vastatud, taustauuring tehtud, valisin välja massaaziõli, sellise, mis just mulle lõhna poolest kõige enam sümpatiseeris.

Seejärel andis Daniel mulle korraliku ülevaate sellest, mis mind ees ootab.

Massaazi käigus said kogu mu keha mõnuslat läbi muditud. Kõik algas varbaotstest, liikudes järjest üles poole, lõppedes tõeliselt lõõgastava kaelamassaaziga. Terve selle aja sain ma lõdvestunult rahulikult lebada. Kui oli vaja liigutada, siis hõljutas ta mind hüdromadratsil ja mina võisin rahulikult edasi mõnuleda. Seansi lõpus kippus isegi uni mulle peale. Pärast rääkis Daniel, kuidas mõni klient on suurest mõnust magama jäänud ja suisa sügavalt norskama hakanud.

Tundsin iga oma keha rakuga, milline lõõgastav mõju on tõeliselt heal massaažil. Olen ka varem massaažis käinud ning alati rahulolevana lahkunud, kuid Danieli poolt pakutav oli teistsugune kogemus.

Massaaz läbi, rääkis Daniel täpsemalt minu probleemidest - millele tuleks rohkem tähelepanu pöörata, millest hoiduda. Sain hea ülevaate oma tervise hetkeseisuks ning kasulikke juhiseid edaspidiseks.

Lahkusin Danieli juurest tõeliselt lõõgastunud inimesena.  See päev, mil ma käisin Danieli juures massaažis, jätkus mul tõeliselt lõõgastununa ja mind übritses mõnus idamaine massaažiõli aroom. Oskan nüüd lugu pidada heast massaažist. Kui ühe hea massööri puhul on olulised tugevad ja tundlikud käed, siis vastab Daniel raudselt nendele nõuetele.

Rohkem infot..

Fotograaf: Rivo Sarapik (Äripäev)

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee