Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Särava stiiliga naine (3)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Hedviga Vei
09.06.2008
Foto: Reuters/Scanpix

Kindlasti on paljud teist, jälgides rahvusvahelist pressi moesündmuste vallas, pannud tähele üht omapärast naisterahvast, kes eelistab alati üht ja sama stiili, milleks on neljakümnendate särav Hollywood. Poseerides ajakirjanduses samas reas kõikvõimalike staaridega, jääb õhku rippuma küsimus: mida ta tegelikult teeb ja kes ta selline on, et igal pool figureerib?

Esmalt tutvustame aga kolme külge, mis teevad Dita Von Teese´ist Hollywoodi särava tähe: tema omapärane stiil, armastus luksusliku pesu ja korsettide vastu ning striptiis, mille ta on muutnud kunstiks omaette. Kindlasti võib siia nimistusse lisada aga ka kaks aastat kestnud abielu Marilyn Manson´iga, mis oligi ehk piletiks Hollywoodi punase vaiba üritustele.

Kirgede algus

Dita Von Teese, sünninimega Heather Renee Sweet, sündis 1972. aasta sügisel Ameerikas Michiganis. Tema ema oli kosmeetik ja isa mehaanik, peres kasvas kolm tütart.

Juba lapsepõlvest sai alguse Dita armastus tantsu vastu: kõigest 13-aastaselt tantsis ta balletis peaosa ja on hiljem oma klassikalist treenitust varietee programmides ka kasutanud. Armastus Hollywoodi kuldajastu vastu pärineb aga emalt, kes, olles neljakümnendate fänn ja jumaldades Betty Grable´d, pani oma tütred juba väikesest peast vastava ajastu stiili kandma. Kindlasti on see ka põhjuseks, miks Dita Von Teese läks ülikooli kostüümiajalugu õppima ning töötas hiljem stilistina.

Armastus luksusliku pesu vastu tärkas Dita´s 15-aastaselt, mil ta läks emaga esimest korda sukki ja rinnahoidjat ostma. Saades endale valge puuvillase rinnahoidja ja mitte just kõige edevamad sukad, otsustas tüdruk, et kannab edaspidi vaid väga kaunist pesu, nagu teevad modellid isa Playboy-ajakirjades. Õnneks töötas ta teismelisena pesupoes, nii et valikuid ja sobivust sai ta omal nahal väga varakult kogeda.

19-aastaselt hakkas Dita tööle oma kodukoha striptiisiklubis. Olles pettunud teiste stripparite esinemises, otsustas ta välja töötada erilise programmi, mis läks ajas tagasi nii tantsus, riietusstiilis kui muusikavalikus. Samal ajal hakkas ta tegema ka modellitööd, esindades peamiselt pin-up-stiili.

Dita oli üks esimesi, kes lõi modellina oma isikliku kodulehekülje ning pani paika väga ranged reeglid fotode avaldamis- ja kasutusõiguse üle mõistes, et see on suurepärane viis kopsakate summade teenimiseks. Oma praeguse nime sai ta aga 2002. aastal, poseerides Playboy´le, kus esitati nõue lisada eesnimele ka perekonnanimi. Dita valis telefoniraamatust nime "Von Treese", aga teda mõisteti valesti ja kirja läks "Von Teese", mis hakkas talle isegi rohkem meeldima. Nii muutiski Heather Renee Sweet oma sünnipärase nime praeguseks.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (3)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee