Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Veel üks McCartney

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maarja Paalits
07.10.2007
Foto: Scanpix

Stella McCartney on ehe näide sellest, kuidas andekatel vanematel sünnivad andekad lapsed: tuleb lihtsalt ristata omaaegse popbändi liige kauni fotograafiga ning maailmakuulus moekunstnik ongi valmis! Lihtne, kas pole?

Stella McCartney on viimase kaheteist aastaga murdnud ennast välja oma kuulsa isa ja armastatud ema varjust ja raiunud oma nime moemonumenti kui üks ajaloo edukamaid naismoekunstnikke.

Kuulsa mehe kuulus laps

Stella sündis 13. septembril 1971. aastal Londonis Paul ja Linda McCartney teise lapsena (Stellal oli kaks vanemat õde, poolõde Heather ja Mary, ning noorem vend James). Kuna Paul ja Linda soovisid oma lastele kindlustada nii normaalset lapsepõlve kui võimalik, ei kasvatatud neid kuskil isolatsioonis ega keelatud suhelda "tavaliste" inimestega. Otse vastupidi - väikesed McCartney’d käisid kohalikus koolis ja ei nautinud erilisi privileege.

Tõsiasi, et Stella on eksbiitli tütar, on naist terve elu saatnud. On tõsi, et tema päritolu on tema ees avanud nii mõnegi ukse, mis ehk muidu oleks suletuks jäänud, ja alati on kaaskodanikke, kes näevad Stellas vaid kuulsate vanemate last, kelle kõik saavutused on võrdelises seoses tema vanemate tuntusega ja pöördvõrdelises seoses andega.

Eks mingil määral ole tõsi, et nii Londonis kui ka kõikjal mujal üle maailma on väga palju andekaid (ka kindlasti andekamaid kui Stella) noori moekunstnikke, kelle vanemad ei musitseerinud ´60ndate hittbändis ning kes peavad leppima mõne kohaliku õmblustšehhi juurdelõikaja ametipostiga. Aga samas on Stella ennast enam kui kümne aasta jooksul disainerina tõestanud ja on selge, et issi kuulsus ei ole see, mis moeeliiti Stella loomingut ostma ja kandma sunniks...

2003. aastal abiellus Stella kirjastaja Alasdhair Willis’ega. Tseremoonia toimus Rooma katoliku kirikus ja pulmapidu oli kinnine. Stella pulmakleit oli uuendatud variant – mis valmis koostöös Tom Fordiga - ema Linda pulmakleidist, milles too 1969. aastal naitus Pauliga. Täna on Stella emaks väikesele poisiklutile ja plikatirtsule: Miller Alasdhair James Willis sündis 2005. aastal ja pisitütar Bailey Linda Olwyn Willis 2006. aastal.

Tunnustatus üle öö

Stella armastus ilu ja moedisaini vastu sai alguse juba õige varajases nooruses ning keskmisest kodanikust suuremate võimalustega ja ka andega neiul õnnestus juba 15aastaselt töötada vanameistri Christian Lacroix’ juures ning järgnevatel aastatel täiendada ennast Savile Row’ käe all.

Stella McCartney nimi sööstis moetaevasse 1995. aastal, mil preili McCartney lõpetas maineka Londoni kunstikooli (Central St. Martin’s College of Art and Design) ning tema lõpuetendust kajastasid meediaväljaanded üle terve maailma. Oma osa selles mängis kindlasti ka Stella looming, kuid alahinnata ei tohiks ka kõike seda vahtu, mis noore McCartney šõud ümbritses: pealtvaatajate rollis kuulsad vanemad ning modellidena üles astunud Naomi Campell ja Kate Moss. Ja seda muidugi tasuta!! Kuigi ka ennemalt polnud Stella nimi kollasele ajakirjandusele ja brittidele võõras, asendus Stella jaoks kuulsa mehe lapse roll sel aastal ühtäkki kuulsa moedisaineri omaga.

Pärast üliedukat debüüti polnud moeilmas enam inimest, kes Stella McCartney nime poleks teadnud, tema kollektsioon oli Tokio-nimelise butiigi favoriidiks ning kõiksuguseid pakkumisi tuli sõna otseses mõttes ustest ja akendest. Ometi ei niitnud üleöö saabunud edu naist jalust ning Stella jäi oma tulevikku ja ametit puudutavates otsustes väga ratsionaalseks. Ja täna võib öelda, et see on ennast kuhjaga tasunud.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee