Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Liiga palju paljaid naisi

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Merit Välba
04.03.2007

Liiga palju alasti naisi
1995. aastal teatas tollal 75aastane härrasmees Newton, et tema enam alasti naisi ei pildista. "Ma olen pildistanud küllalt paljaid naisi, neist jagub terveks eluajaks. Tegelikult, kuigi ma ei tea täpset numbrit, arvan, et olen pildistanud suisa liiga palju alasti naisi," on mees naerdes öelnud. 

Miks vanameister kõigest sellest loobus? Feministide või vanuse protest? "Ei, lihtsalt liiga palju nahka," on Newton ise öelnud. "Ma väsisin ära nende orja-domineerimise moepiltide tegemisest. Ma ei suutnud nendesse enam midagi uut või värsket tuua."

"Alasti naised ei ole minu jaoks enam teema. Kuigi ma võin seda lauset kahetseda kohe, kui ma järgmisel korral näen ilusat tüdrukut rannas. Nüüd tahan ma pildistada naisi, pealaest jalatallani riides, nii et mitte kuskil ei paista paljast ihu. Sellise vaoshoitusega töötamine on tõeline väljakutse."

Helmut Newton oma abikaasaga

Mehe otsus lõpetada paljaste naiste pildistamine tuli aga naisele ootamatult. Helmuti abikaasa June´i sõnul ei ole mehe väga julged tööd ja ideed teda kunagi häirinud. "Helmut on pildistanud alati seda, mida ta tahab, hoolimata minu arvamusest." Milline abikaasa on mees, kes pildistab näiteks riietatud mehi domineerimas alasti ja lömitavate naiste üle? "Helmie ei ole üldse oma töö moodi," on June tunnistanud. "Töö on tema teine, tumedam pool. Mina ei tea sellest midagi. Minuga on ta alati äärmiselt tundlik."

Newtoni abikaasa June on ka ise mehe fotokaamera ees modellina üles astunud, seda näiteks 1973. aastal. June oli Hitleri rollis ja modell Jerry Hall poseeris Eva Braunina.

Peale alasti naiste on Newton pildistanud ainult üht alasti meest – 1984. aastal näitleja Helmut Bergerit seismas peeglitega kamina ees ja imetlemas oma peegeldust. "Alasti meestest ei ole ma kunagi huvitatud olnud," on Newton öelnud. "Olen suhteliselt palju pildistanud ennast. Kui olen hotellis ja mul on igav, siis võtan kaamera ja pildistan ennast peeglist. Aga neid pilte ma teistele ei näita. Olen selleks juba liiga vana."

Helmut Newton kui fotograaf nägi enda ülesandena inimesi võrgutada, naerutada ja nende meelt lahutada. "Kuna ma ise olen suhteliselt arglik, üritan ma enne pöörase idee esitamist aru saada, kui vastuvõtlik modell on. Ma ei sunni kunagi kedagi tegema midagi, mida ta ise ei taha teha. Usun, et modellid poseerivad mul avatult ja vabalt tänu sellele, et ma sisendan neile kindlustunnet ja olen vanem kui enamik teisi."

Mis tundega vanameister ise oma töid vaatas? "Mu pildistatud tööd ei eruta mind. Ainus, mida ma neis näen, on raske töö, mida ma nende nimel pidin tegema. Näete, ma vist ei olegi intellektuaal, ma tõesti ainult pildistasin," on vanameister oma geniaalsuse läbi irooniaprisma kokku võtnud. "Mõne inimese fotograafia on kunst. Mitte minu oma. Fotograafias ja minu sõnastikus on kunst räpane sõna."

Loe ka persoonilugu fotokunsti Felliniks tituleeritud David LaChapelle´iga.

*Artikkel põhineb Wikipedia ja Artist-Info internetilehekülgedel ning CNNil.

Pilte ei leitud!
|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee