Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Liiga palju paljaid naisi

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Merit Välba
04.03.2007

Kui on olemas mees, kes saab tõesti öelda: "Liiga palju alasti naisi," on see Helmut Newton. Mees, kes on paljude maailma parimate aktifotode autor.

Sündinud 31. oktoobril 1920. aastal Berliinis poolenisti juudi päritolu isa ja ameerika päritolu ema perre, ei olnud Helmut Newtonil natslikul Saksamaal lihtne oma elu korraldada. 1938. aastal pageski Helmut tagakiusamise eest Singapuri ja sealt edasi Austraaliasse. 1948. aastal abiellus Newton austraalia päritolu fotograafi ja näitlejanna June Browniga (hiljem muutis oma nime Alice Springsiks), kellega oli abielus elu lõpuni. Mees kutsus naist nimedega Pussy või Junie, naine meest Helmie või Hel.

1961. aastal kolis paar Pariisi, kus algas Newtoni maailma ajalukku läinud karjäär moefotograafina. Hilisematel aastatel elas paar Monte Carlos ja Los Angeleses. Maailma suurnimi Helmut Newton hukkus 83aastasena autoavariis 2004. aasta jaanuaris, kui auto kaotas juhitavuse ja sõitis vastu seina kuulsa Chateau Marmont hotelli sissesõiduteel. Arvatakse, et Newtonil oli infarkt. Oma kodulinna Berliini suure patrioodina on tema põrm maetud just sinna.

Sado-maso ja fetišid
Helmut Newton pani aluse ainult temale omasele stiilile ja tehnikale – tulvil erootikat, stiliseeritud stseene, sado-masohhistlikke ja fetišistlikke alatekste. Newton kujutas amatsoonlikke naisi, kes elavad, magavad ja hingavad tugevas make-up´is ja kes kannavad ohtralt kalliskive ja seksikaid stiletosid. Modell täiesti riietatult ja siis ainult tapvalt kõrgete kontsadega kingades. Paljaks kistud naised kandmas ahelaid ja koera kaelarihmu. Amatsoonlik vuajerism. Sado-masohhistlikud kõrgklassi kaunitarid. Miljoni-dollari-modellid poseerimas kääbustena ja kandmas sadulaid. Mehed tavaliselt alamate rollides – kelnerid, uksehoidjad või lihtsalt pealtvaatajad.

Newtoni stiili nimetati pornošikiks. Tema fotoseeriad on alati esindanud kõige professionaalsemaid fototehnikaid, ta lõi nendega täiesti oma maailma. Nii Newtoni loodud kui päris maailm armastab Newtonit. Muidugi on ka neid, kes teda maapõhja kiruvad. Näiteks feministide jaoks on ta täielik antikristus. 

Mehe tööd on olnud Prantsuse, Ameerika, Itaalia, Inglise Vogue´i ja samuti ajakirjade Elle, Marie-Claire, Jardin des modes, USA Playboy, Nova, Queen ja Stern esikaantel. 

Pilte ei leitud!
|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee