Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Pöörane Stella

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Merit Välba
18.02.2007

Nimekamaid vanemaid, kiiremat ja mitmekülgsemat karjääri, kirevamat sõpruskonda ja paremat trendiloomisoskust kui Stella McCartney´l annab otsida!

Stella McCartney on ehe näide 21. sajandi edukast naisest, kes võib saavutada kõik, mida ta vaid tahab, ning viia ellu oma pööraseimadki ideed. Muidugi on sel teel abiks tuntud päritolu – isa Paul McCartney ja ema Linda. Ent isegi ainult neist nimedest ei piisa, et maailmas läbi lüüa - on ju staaride võsukesi miljoneid. Peab olema ise geenius. Peab olema pealehakkaja ja julge. Stella on kõik seda ja enamgi veel.

13. septembril 1971. aastal Londonis sündinud Stella McCartney ei ole sugugi mitte kasvanud üles staaride ärahellitatud lapsena. East Sussexis käis Stella tavakoolis, kus ta pidi taluma kaasõpilaste narrimist ja norimist. Väidetavalt teenis Stella endale ise ka taskuraha.

Riiete vastu tärkas huvi 12aastaselt, mil tüdruk disainis oma esimese jaki. 15aastaselt oli ta juba praktikal Cristian Lacroix´ juures. Edasi läks kõik peadpööritaval kiirusel.

Edu lugu

Moemaailm ei unusta vist kunagi Stella General St. Martinsi moekateedri lõputööd aastal, mil Stella riideid esitlesid nii tollase kui veel tänasegi maailma tippude tipud: Naomi Campbell, Yasmin Le Bon ja Kate Moss. Soundtrackiks muidugi isa kirjutatud laul "Stella May Day". Olgugi, et kursusekaaslased algatasid skandaali, mis jõudis ka meedia esikülgedele, ei oleks kollektsioon saanud enam edukam olla – Londoni butiigid müüsid selle välgukiirusel.

1997. aastal läks Stella tööle Pariisi Chloé´i moemajja, asudes Karl Lagerfeldi ametipostile. Viimane ei olnud Stella suhtes sugugi mitte hästi meelestatud, öeldes: "Chloé oleks pidanud võtma tuntud nime. Nad võtsidki, aga tuntud muusikas, mitte moes. Loodame, et ta on sama andekas kui ta isa."

Moemaja oli Stella ajal ääretult edukas, ent vaevles kuulujuttude küüsis. Väidetavalt ei teinud loomingulist tööd mitte Stella, vaid tema abiline Phoebe Philo. Stellat ei võetud sisuna, vaid ainult näo ja nimena. Stella talus sellist suhtumist 4 aastat ja lahkus.

Lahkus uutele ja veelgi rohelisematele jahimaadele – Guccisse! Stella oli itaallaste pakkumisest korra juba keeldunud, ent 2001. aastal lubati talle omanimelist kollektsiooni ja õigust otsustada kasutatavate materjalide üle. See oli määrav ja Stella liitus Gucci emafirmaga. Saatuse kiuste tehti Stella esimene kollektsioon Guccis aga pea maatasa: liiga labane, vaimuvaene ja inspiratsioonitu. See jäi ka viimaseks korraks, mil seda Stellale öeldi – edasisi töid üksnes kiideti. Rahva seas on aga hästi müünud isegi kriitikute laidetud kollektsioon, mis tõi sonid ja T-särgid inimeste pähe-selga.

2005. aastal disainis Stella kollektsiooni H&M´ile, astudes nii taas Karl Lagerfeldi jälgedes, kes oli samuti H&M´ile kollektsiooni teinud. "Mulle on alati tundunud, et kõrge hinnaga riiete tegemises on midagi valesti," kommenteeris autor ettevõtmist. Projekti eesmärk oli tõsta Stella brändi tuntust ja muuta H&M´i kaudu see inimestele kättesaadavamaks.

Kui McCartney Gucci moemajas toodetud autorikollektsiooni pluusi müüdi umbes 4500 krooni eest, siis H&M´i kaudu sai Stella loodud pluusi 700 krooniga. Kollektsioonile joosti tormi.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee