Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Vürtsikas Penelope (3)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Merit Välba
26.06.2006

Tänane maailma kuumimaid hispaanlannasid Penélope Cruz Sanchez sündis 28. aprillil 1974 Madridis automehhaaniku ja juuksuri perekonnas. Juba mudilaseeas oli neiu äärmiselt ettevõtlik ja kippus muudkui lavale.

 

5-aastaselt läks ta näitlemistundi ning hiljem klassikalise balletti trenni. Lisaks balletiõpingutele kodumaal õppis Penelope tantsu ka New Yorgis. 15-aastaselt kukkus kaunitar koolist välja. Mitte niisama laiskuses või õpiraskuste tõttu, vaid seepärast, et Penelope seljatas 300 tüdrukut talendikonkursil, mille võitjana pääses just tema seriaalides ja muusikavideotes otse kodumaisesse televisiooni.

Filmidebüüdi tegi Cruz 1991. aastal kohalikus telefilmis The Greek Labyrinth, kinoekraanile jõudis ta alles oma kolmanda osatäitmisega Oscari võitnud filmis Belle Epoque. Filmid tegid Penelopest automaatselt kodumaa ühe kuumima ja ihaldatuima naise. Neiu ise oli siis 17-aastane ja järsust seksisümboli mainest ehmunud. "Mingi aja tundsin ma tugevat vastumeelsust kõige seksuaalse ja sensuaalse vastu. Ma lõikasin oma juuksed väga lühikeseks, et näha välja vähem naiseliku seksisümbolina. Mitu aastat ei osalenud ma üheski armastusstseenis," on Penelope ise tollaseid emotsioone hiljem meenutanud.

Ameerika publiku ette jõudis Penelope esimest korda Hispaania filmis Belle Epoque. 1998. aastal osales ta esimeses ingliskeelses filmis Hi-Lo Country. Edasi tulid rollitäitmised sellistes teostes nagu The Girl of Your Dreams, Woman on Top, Open Your Eyes ja Twice Upon a Yesterday. Penelope on teinud tihedat koostööd Pedro Almovodariga, täites rolli nii mehe filmides Live Flesh ja Talk of Angels kui ka laiemat sensatsiooni tekitanud filmis All About My Mother, mis 1999. aastal pälvis Kuldgloobuse ja Oscari parima välismaise filmi eest.

Penelope on säranud ekraanil paljude Hollywoodi meestähtede kõrval. Johnny Deppyga mängis ta filmis Blow, mis jutustab 1970ndate narkomaailmast. Nicolas Cage oli ta partneriks filmis Captain Corelli’s Mandolin ning Tom Cruise´iga tegi ta koostööd erootilises trilleris Vanilla Sky. Tulenevalt tihedast koostööst ekraanil ja kaamerate taga on Penelopet paari pandud nii Cage´i, Cruise´i kui Deppiga.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (3)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee