Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Punk Queen

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Merit Välba
14.02.2006
Foto: Scanpix

Tema firmamärkideks on T-särgid sloganitega "God Save the Queen", "Liberty"  ja "Anarchy in the UK" ning siiani alles tulikuum ehtekollektsioon nimega "Hardcore Diamonds". Ise on ta 64. Ta on ainukordne. Ta on Vivienne Westwood.

Maailma Pungi Kuningannaks nimetatud Vivienne Westwood on igati värvikas kuju – seda nii oma elus ja stiilis kui loomingus.

Neiupõlvenimega Vivienne Swire´ist sai Westwood abielust Derek John Westwoodiga, ent koduperenaise elu ei rahuldanud Vivienne´i sugugi.

Tema elukäigu määras suuresti hoopis teine mees – Briti punkbändi Sex Pistols manager Malcolm McLaren. Just McLareni kaudu jõudis ka Vivienne pungini.

Erinevaid provokatiivseid nimesid – Let It Rock at Paradise Garage, Too Fast to Live Too Young to Die, Sex – kandvates poodides pakkus Westwood rahvale tänaseni just tema nimega seostavaid sloganitega T-särke, katkirebitud riideesemeid, haaknõelu, koerarihmu, lateks- ja nahkpükse, kleite, näomaske ja paju muud tolle aja jaoks pöörast.

Kuigi Suurbritannia monarhia just ei armastanud "God Save The Queen" ja Carrie Bradshaw´gi seljas nähtud "Anarchy in the UK" T-särke, oli ülejäänud London neist täielikus joovastuses. Westwood ise peab sloganitega T-särkide eduks asjaolu, et ta mitte ei ürita aimata ideed, mis müüb, vaid ta kommunikeerib särkidel seda, mida ta ise mõtleb.

Ja nagu näha, müüvad ta ideed väga hästi.

Westwood esitles oma esimest kollektsiooni Pirate 1981. aastal Londonis.

Pariisi jõudis ta show´ga "Nostalgia of Mud" 1982. aastal. 1989. aastal nimetati Vivienne ainsa naisena maailma moekunstnike esikuuikusse ning alates sealt on tema nimi aina kuulsust kogunud. Oma esimest meestekollektsiooni esitles ta 1996. aastal.

Omanimelise lõhna "Boudoir" sai Westwood 1998. aastal, seda tänu koostööle maailmakuulsa "nina" Martin Gras of Dragocoga. "Jalutasin koos oma "ninaga" mööda tänavat, kui ta järsku noppis üles lille ja hüüdis: "Nuusuta! Keegi ei ole seda oma lõhnas varem kasutanud!" Koostöö käigus mõistsin, kui keeruline on lõhnaloomise protsess. See on katsetamise ja eksimise teekond," meenutab Westwood.

Westwood suutis moemaailma üllatada ja šokeerida isegi siis, kui paljudel oli juba suhtumine "olnud seal, teinud seda".

Westwood oskas moelavadele tagasi tuua paljud ajalukku vajunud riideesemed nagu näiteks korseti, krinoliinseeliku, tripihoidja ja seelikualuse sõrestiku. Lisaks pani ta mehed kunstrindu kandma ja riietas nad kudumitesse.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee