Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Staarijalgade jumal

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Merit Välba
09.01.2006
Foto: Scanpix

Kes on mees, keda jumaldavad pea kõik maailma supermodellid ja –staarid, eesotsas Madonna ja muidugi Sarah Jessica Parker alias Carrie Bradshaw´ga? Mees, kes oskab naised tõeliselt õnnelikuks teha? Muidugi on see maailma elegantseimate ja seksikaimate kingade, Manolode looja Manolo Blahnik.

Tänaseks 63aastane vanameister sündis 28. novembril Kanaari saarestikku kuuluval La Palma saarel tšehhist isa ja hispaanlannast ema pojana. Manolo lapsepõlv möödus koos õe Evangelinaga emale kuuluvas banaaniistanduses. Just emalt päris poiss huvi jalanõude vastu, nimelt meisterdas Manolo ema oma peokingad alati ise, selle asemel, et need kohaliku kingameistri käest tellida.

Šveitsi Genfi Ülikooli saadetud Manolo alustas vanemate soovil poliitika ja õigusteaduse õpinguid, mille peale esimest semestrit vahetas välja aga arhitektuuri ja kirjanduse vastu. 1965. aastal kolis Manolo Pariisi, et õppida sealses Louvre´i Kunstikoolis kunsti ja lavakujundust. Isa soovitusel, eesmärgiga parandada oma inglise keele oskust, kolis Manolo 1970. aastal Londonisse, kus ta sai tööd Sunday Times´i fotograafina, muidugi lehe moetoimetuses. Lõplikult kingade juurde suunas Manolo 1971. aasta New Yorgi reis, kus teda tutvustati tollasele USA Vogue´i peatoimetajale Diana Vreelandile, kes imetles Manolo lavakujunduse jooniste kõrval ka mehe uue hobi, kingade jooniseid ja reaalset kingapaari mehe enda jalas ning soovitas Manolol pühenduda "neile naljakatele asjadele, mida jalas kantakse". Tagasi Londonisse pöördudes Manolo seda ka tegi. 

Manolo kui kingameistri esimene töö laiema avalikkuse silme all saabus aastal 1972, mil moelooja Ossie Clark tellis temalt kingad oma moeshow jaoks. See innustas Manolot 1973. aastal asutama oma poe Zapata Londonis Old Church Streetil. Poe põhikülastajateks said kohe näiteks Jerry Hall ja Bianca Jagger, kellest viimasega sai Manolo peresõbraks, käies suisa beebi Jade´il mähkmeid vahetamas. 

1974. aastal oli Manolo esimese mehena Angelica Hustoni kõrval Briti Vogue´i esikaanel. USAsse jõudis Manolo looming 1978. aastal, mil ta tõi seal turule Bloomingdale´s kollektsiooni. Oma esimese poe USAs New York Madison Avenue´l avas ta 1979. aastal, Aasiasse liikus ta 1991. aastal, avades poe Hong Kongis. Sellega oli Manolo pääsenud kogu maailma moeturule ning algas koostöö tippmoeloojatega – Calvin Klein, Isaac Mizrahi, Yves Saint Laurant. Michael Kors, John Galliano, Carolina Herrera, Oscar de la Renta ja Christian Dior kui nimetada konkreetseid nimesid.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee