Salongiõhtu Taavi Eelmaaga

femme.ee
26.01.2013
Foto: Piia Kauts

Sulge aken

Neljapäeva, 24. jaanuaril toimus selle aasta esimene Femme salongiõhtu, kus kogunenuid lummas Eesti teatri- ja filminäitlejate crème de la crème’i kuuluv sügav ja salapärane Taavi Eelmaa. Taavi, kelle meisterlikult mängitud sünged ja sõgedad rollid toovad näitemänguhuvilistele kananaha ihule, kutsus süüvima inimhinge soppidesse ning kaasa mõtlema igapäevaelu väärtuste ja väärtusetuse üle.

Iida galeriis publiku ette astunud Eelmaa on oma elus kehastanud mitmeid osi. Endine Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Pühavaimu koguduse vöörmünder, kellamees ja kantseleiametnik on laiemale üldsusele tuntud Von Krahli Teatri näitlejana. Taavi ise defineerib end lisaks hobi-antikristuse ja kassiomanikuna ning täheldab: „Elu on seosetute episoodide jada, mida ühendab pärlikeeks kõigest sinu nimi passis.“

Ava galerii, klikates fotol!

Salongiõhtul, mille märksõnaks oli must värv, luges ja tsiteeris Taavi temale kõige olulisemat ning tulevate sajandite kirjanduse jaoks juba praegu tipus külmetavat kirjanikku, filosoofi ning inimliku olemasolu defineerijat Michel Houellebecqi. Ta kõneles üksinduse poliitikast, keskklassiväärtuste inimvihkajalikkusest, praktilise meele ohtudest, kirjandusest ja oma kassist.