100 päeva aktiivset vastuhakku

Riina Õun
12.09.2010
Foto: Photobucket

Sulge aken

Vivienne Westwood Anglomania ja Lee Jeans korraldavad interaktiivse kunstiinstallatsiooni "100 Days of Active Resistance" ("100 päeva aktiivset vastuhakku"). Kampaania sai alguse 8. septembril ning ootab meie kõigi panust!

Vivienne Westwood

Igaüks on oodatud projekti panustama loosungi, foto või kunstiteose näol, mis tema arust kirjeldab kõige paremini Vivienne’i ideed aktiivsest vastuhakust*. Saja päeva jooksul saab üks foto olema esitatud projekti kodulehel ning kogu tsükkel lõpeb parimate tööde näitusega.

Sada päeva positiivseid mõtteid, aktiivset muutust, oma hääle kõlamapanemist ja kuuldav olemist. Projekti eesmärgiks on julgustada suhtlust ja individuaalsust interaktiivse installatsiooni teel, jagades ülemaailmselt Vivienne Westwoodi aktiivse vastuhaku erinevaid tõlgendusi.

"Aktiivse vastuhaku põhiidee on, et saad elult seda, mida endast annad. Tõeline maailmakogemus nõuab oma peaga mõtlemist," ütleb Westwood ise. "Ei piisa vaid maailma poliitika jälgimisest, filmide vaatamisest ja bestsellerite lugemisest. See kõik on liiga pealiskaudne. Peab minema sügavamale mõistmaks, kes sa ise oled, milline on maailm ning mis saaks olla paremini. See hõlmab kultuuri, mida saab omandada vaid eneseharimise teel: inimesed peaksid maailma peegeldama."

Oma nägemust aktiivsest vastuhakust saab üles laadida projekti koduleheküljel.

Osalemistingimused:
• esitatud pildid peavad olema 640 x 480 pikslit;
• pilt ei tohi ületada 6 mb suurust;
• pilt peab olema  jpg-, gif- või png-formaadis;
• pilt peab olema saadaval allalaadimiseks prindikvaliteediga.

Installatsioon "100 päeva aktiivset vastuhakku" saab alguse 28. septembril ja kestab 5. jaanuarini 2011.

Vivian Westwood tähistab veebilehe avamist ja koostööd Lee Jeans´iga Londoni poodides näitusega oma teksaloomingust läbi aegade.

*Vivienne Westwoodi aktiivsest vastuhakust loe lähemalt siit.