Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kummardus lambavillale

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
07.09.2011
Foto: Photobucket

5. septembril sai Suurbritannias alguse järjekordne Wool Week, mille käigus tehakse sügav kummardus villale ja villastele.

2008. aastal prints Charlesi initsiatiivil alguse saanud ettevõtmise eesmärgiks on teadvustada villa tähtsust inimeste elus, sealhulgas rõivatööstuses. Viimastel aastatel on villatööstust tabanud suured raskused ja väljakutsed, mis on tingitud nii sünteetiliste materjalide laialdasest levikust kui villa hinna langusest ja lammaste arvukuse vähenemisest.

Tänavusest villanädalast võtavad osa paljud tuntud kunstnikud ja moemajad, teiste seas Vivienne Westwood, Alexander McQueen, Burberry, Anya Hindmarch ning Christian Louboutin, kes loovad spetsiaalselt Wool Week’iks lambavillast valmistatud käekotid. Erakordselt pehmed ja soojad käekotid pannakse avalikkusele imetlemiseks välja Londoni südalinnas asuvasse Harvey Nicholsi kaubamajja ning 20. septembril toimub taieste oksjon. Kogu eksklusiivsete kotikeste müügist saadud tulu läheb põllumajanduse toetuseks."

"Lambavill on üks maailma kõige mitmekülgsemaid ja mugavamaid materjale. Ma olen kindel, et selle luksusliku materjali staatus tõuseb, sest inimesed ei taha enam kunstlikke materjale, vaid pöörduda tagasi traditsiooniliste naturaalsete materjalide juurde," kommenteeris villanädalal kaasa lööv Vivienne Westwood.

Selleaastase Wool Week’i tippsündmuseks on 8. septembril Londoni La Gallerias avatav näitus pealkirjaga "WOOL MODERN". Väljapanek peegeldab villa tähtsust 21. sajandil, kombineerides foto-, mööbli- ning moekunsti ajaloolised ja innovaatilised lähenemised villale ning villa kasutamisele.

Kuidas tundub: kui Suurbritannias tähistatakse innukalt villanädalat, siis kas Eestis peaks luubi alla võtma linase materjali, mida samuti iseloomustab mitmekülgsus ja mugavus?

Igal juhul tasub brittidelt õppust võtta ning hoida au sees maalähedasi materjale. Ka lambavill võib olla väga trendikas ja isikupärane - veendu selles ise, vaadates käekoti-galeriid.

Loe ka persoonilugu moelooja Kristel Kuslapuust, kelle leivanumbriks on mõnusalt pehmed ja soojad kampsunid.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee