Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Igavesti kestvad peod

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
28.07.2010

Oma kõrghetkel ilmusid klubilapsed mitme Ameerika vestlussaate eetrisse, kogudes üleriigilist tuntust ning koguni tuuritasid mööda Ameerika linnu, püüdes värvata aina uusi järgijaid. Paraku olid klubilapsed ekspressiivse stiili kõrval tuntud ka laialdase heroiini, ecstasy ja ketamiini tarvitamise poolest.

Üheksakümnendate keskpaigaks oli klubimaastik muutunud "tumedamaks". Pidulised olid rõõmsatest hõljujatest muutunud õuduskambri monstrumeiks, kes hulkusid zombidena ketamiini mõju all klubiks muudetud vanades gooti kirikutes samal ajal, kui hardcore-techno muusika neid sõna otseses mõttes hulluks ajas. Alig oli selleks ajaks muutunud täielikuks narkariks (vastupidiselt oma algsetele negatiivsetele hoiakutele narkootikumide suhtes).  Allakäik oli nukker: 1996. aastal mõrvas narkouimas Alig koos sõber Freeziga oma narkodiileri Angel Melendezi, kelle keha nad tükkideks lõikasid ning televiisorikarbis Hudsoni jõkke triivima viskasid. Laip leiti ning Alig ühes sõbraga mõisteti kuni kahekümneks aastaks vangi, kus nad istuvad tänase päevani. Ühes Aligi vangistamisega saabus lõpp ka New Yorgi klubilaste ajastule.

Teised tuntud ja antud hetkeni New Yorgi klubides ilma tegevad klubilapsed on transseksuaal Amanda Lepore, James St. James, RuPaul, Richie Rich (nüüd Heatherette brändi looja ja disainer), Sophia Lamar, DJ Keoki (Aligi ekspeika). James St. James on kirjutanud klubilaste ajastust ning Michael Aligi elust raamatu "Disco Bloodbath", mis hiljem sai aluseks filmile "Party Monster".

Kõige negatiivse kõrval paistis ajastu siiski silma tavatult ekspressiivse moega, mis on inspireerinud mitmeid moeloojaid ning pidulisi kogu maailmas. Eriti tugevalt kandus klubilaste trend üle Londonisse. Loe lisaks Londoni disainerist Emma Bellist, kelle riided on inspireeritud klubilaste stiilist.

London
Londonis võib klubilaste järeltulijaid kohata tänapäevalgi. Enamasti liiguvad need noored (või juba keskealised) orientatsioonist olenemata geiklubides ja tihtipeale tegutsevad loovaladel. Oma loovust väljendavad klubilapsed ekspressiivsete kostüümide ja meigiga. Ehkki, nagu Larry Tee ütles: Londonis olevat kõik märksa personaalsem.

Üht suurt juhtfiguuri ei saa Londonis välja tuua, sest pigem on tegu New Yorgi liikumise järelkajaga. Siiski on tuntud peopromootorid, drag queen´id ja DJd näiteks Jodie Harsh ja Daniel Lismore, kelle nimed tähistavad klubilaste üritusi. Illegaalsed ja "salajased" peod (millest teab Facebooki kaudu vähemalt kolmsada inimest) on saanud teistsuguste stiilide lemmikuiks. Paljud klubilapsed tunnistavad, et pidutsema minemise juures moodustab põnevaima osa hoopis selleks sõpradega kodus valmistumine. Ja ehkki viimasel ajal on vanasti alternatiivne Shoreditch aina rohkem mainstreami lemmikkohaks muutunud, lisavad klubilapsed endiselt sealsetele pidudele värvi.

Ava galerii klikates pildil!

Kas Eestis oleks 2010. aastal piisavalt kostümeerimislembelisi klubilapsi, et taaselustada kunagine "Vibe" ürituste sari?

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee