Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Igavesti kestvad peod

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
28.07.2010

Kui eelmisel nädalal tutvustasime algupärast New Yorgi klubilast, kellest tänaseks on saanud kuulus DJ Larry Tee, siis seekord räägime lähemalt club kids’i lainest New Yorgis ja Londonis.

"It´s all about self expression. If you feel like a troll, then you should look like a troll. If you have a huntchback, just throw some glitter on it and go dancing!"(James St. James)
("Kõige aluseks on eneseväljendus. Kui tunned end trollina, peaksid ka vastav välja nägema. Kui sul on seljal küür, viska sellele veidi sädelust ja mine välja tantsima!“)

New York
Club kids’i ajastu leidis New Yorgis aset 80ndate lõpus ja 90ndate alguses. See oli ülevoolav ja peadpööritav periood, mida peetakse Manhattani ööelu lõputundideks. Pidudel leidsid aset kunstiinstallatsioonid, kell neli hommikul võis tänaval kohata metsikumat moodi kui moelaudadel ning inimesed paistsid diskosaalist väljuvat kuulsustena.

Liikumise alusepanijaks peetakse skandaalse kuulsusega Michael Aligit, kes alustas 1983. aastal Danceteria klubis koristajana ning kogus kiiresti kuulsust minimaalsete vahenditega ennekuulmatute pidude korraldajana. Vähem kui aastaga sai temast "klubiklounide kuningas" ning New Yorgi kuumim peopromootor. Alig koondas enda ümber endasuguseid "veidrikke", muutes nad "staarideks" ja oma isiklikuks saatjaskonnaks, kelle sihiks oli kulgeda ühelt peolt teisele, otsides aina järgmist "suurt asja". Klubitamiseks plaaniti iga kord uusi kostüüme - see oli kui teatrilavale astumine.

Alig lõi oma maailma, mis oli täis värve, kostüüme ning pööraseid pidusid, kus kõik said mängida. Ideaalis olnuks elu vaid üks suur pidu, mis ei lõpe eal. Klubilastele maksti selle eest, et nad klubides käiksid ning sinna rohkem inimesi meelitaksid. Nende kohalolek oli alati tajutav, seda nii visuaalselt kui olemuslikult - nad moodustasid peo hinge.

Ava galerii klikates pildil!

Aligi peod olid kuulsad "üleannetute trikkide" poolest: näiteks kasutas ta esinejatena liliputte ja invaliide või pani kellegi klaasist kirstu, mille asetas klubi keskele ning kutsus kogu rahva sellele tantsima, nii et vaene kirstuslebaja pidi hirmust krambid saama. Aeg-ajalt korraldati illegaalseid pidusid ka ebatavalistes kohtades, näiteks autokastis (mis oleks äärepealt lõppenud osalejate lämbumisega), New Yorgi metroos või Burger Kingi kiirtoidukohas, kuhu tormas sadu klubilapsi, keeras muusika põhja ning pidutses, kuni politsei oma kohalejõudmisega peo lõpetas. See kõik tundus alguses vaid süütu lõbutsemisena.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee