Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Tollywoodi "jänkutüdrukud"

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
09.03.2010

Eelmisel nädalal uurisime lähemalt Bollywoodi moodi, sel nädalal aga kirjutab Riina, kuidas ta ise käis India filmitööstuse võtteplatsil telgitagustesse piilumas.

Tollywoodi "jänkutüdrukud"
 

"Stop!" hüüab produtsent. Kaamerad seiskuvad, mõõdulintidega assistendid jooksevad platsile näitleja näo kõrgust mõõtma, näitlejate kohal avatakse päikesevarjud. Filmiekstrad istuvad juba mitmendat tundi nurgas ja ootavad pikisilmi oma etteastet.

Bollywood, Kollywood, Mollywood ja Tollywood on India suured filmivabrikud, mis toodavad filme vastavalt Mumbais, Chennais, malayalamikeelses Keralas ja telugukeelses Hyderabadis. Filmides teevad ilma kohalikud superstaarid, kuid europiidsel turistil on samuti lihtne ekraanile pääseda. Vaja läheb vaid tervet vaba päeva, et sellest enamikku võtteplatsil ootamisele kulutada. Filmikompaniide agendid otsivad pidevalt aina uusi nägusid filmidesse, reklaamidesse, muusikavideotesse ja fotosessioonidele, kusjuures valituks osutumisel ei pea vastama mingitele muudele kriteeriumitele, kui vaid olema europiidset päritolu ja viibima õigel ajal õiges kohas.

Käisin isiklikult järele proovimas, kuidas asjalood tegelikult on. Esimene kutse Bollywoodi ekstraks saabus juba kolmandal päeval Mumbais, kui filmiprodutsent mulle tänaval järele jooksis. Veidi hiljem samal päeval sain kutse kahtlase olemisega härrasmehelt fotosessioonile. Reaalne võimalus India filmitööstuse telgitagustesse piiluda avanes aga Goas, kus käisid Tollywoodi stuudiote "Kedi" filmi võtted. Tollywood olevat üks maailma suuremaid filmivabrikuid, mis toodab India erinevatest filmikompaniidest kõige rohkem filme aastas.

Äratus kell kuus, kui väljas on veel pime. Aramboli kiriku kõrvalt korjab mind ja veel kaht tulevast näitlejannat peale castingu juhataja Amit. Teised tüdrukud on sakslanna Nina ja venelanna Talyana, kellest viimane on juba paar päeva varemgi ekstrana samas filmis osalenud. Amit hoiatab Talyanat, et kui keegi peaks küsima, öelgu, et on võtetel esimest korda - filmitegijaile ei meeldivat iga päev samu nägusid ekstrana kasutada. Tema õnneks keegi ei pane tähele. Produtsendi sõnul olevat kõik europiidsed naised tema jaoks ühte nägu.

Jõuame kohale kella kaheksaks. Võtted toimuvad Panjimi linna lähedal 280 aastat vanas majas, mille kinkis Portugali kuningas kohtunik Calacos’le, praeguse majaomaniku tädi vanaisale. Maja asub jõe ääres ning suured roostetanud laevad sõidavad sellest alatasa mööda. Meile antakse kostüümid: liibuv T-särk, mikropüksikesed ja värvilistest plastmassmummudest kaelakee. India riietumistavade kohta märkimisväärselt vähe riideid.

"Kedi" jutustab kaardimängijaist. Nagu aru saan, on tegu action-filmiga, täis tagaajamisi ja paugutamist. Filmimine kestab kokku 90 päeva, võtted on toimunud Roomas, Itaalias ja Dubais. Parasjagu on kätte jõudnud filmimise viimane päev. Meie, ekstrate rolliks on mängida "paha" tegelase Chandra ümmardajaid ja/või kasiino hostesse. Esialgu tunnen end oma kostüümis üsna alasti ning kirun, et ei võtnud igaks juhuks mingit sarongi kaasa, et seda võtete vaheajal endale ümber tõmmata, kuid pikapeale harjun rolliga. Filmiplatsil on umbes nelikümmend meest: näitlejad, režissöörid, assistendid, tehnikud, toitlustajad, mõned turvamehed ja mõned otstarbeta pealtvaatajad ning ainult kolm naist peale meie: majaperenaine oma lapselapsega ning söögitädi.

Filmi staariks on India kuulus näitleja Nagarjuna, kes sel päeval ilmub vaid pooletunnisele võttele. Eestlastele hoopis tuttavam on aga kõrvalosa täitev Mumbai teatri- ja filminäitleja Ankur Vikal. Tema eelmine film oli maailmakuulus "Slumdog Millionaire", kus ta mängis "paha" tegelast Mamani, kes lapsed prügimäelt üles korjas ja nad enda heaks tööle pani. "Kedis" mängib ta taas kord "paha" - Chandrat. "Oma karjääri alguses pean end pidevalt "pahade" tegelaste kehastamisega tõestama," selgitab ta ise. Pärit India teisest osariigist, ei räägi tema ja mõned teisedki juhtivad näitlejad tegelikult telugu keelt. Võtete vaheajal loevad assistendid neile kordamiseks järgmisi repliike ette.

Ankur Vikal konsultatsioonil

Ekstrate päev sisaldab palju istumist ja ootamist. Iga võte kestab umbes paar minutit, enne mida mõõdetakse ära näitleja pea kõrgus ja päikese katteks sätitakse spetsiaalsed paneelid. Keskpäevaks pole meie stseeni võtted ikka veel alanud. Oleme veetnud juba neli tundi "kuumades pükstes". Meie ülesanne tundub olevat suuresti mitte filmiekstra roll, vaid hotpantsides filmimeestele silmailu pakkumine. Kõik filmimehed on äärmiselt sõbralikud ja soovivad meiega pilti teha iga kord, kui ühest ruumist teise liigume.

Lõpuks saabub aeg kaamera ette astuda. Võte kestab umbes viis sekundit, kui peame Ninaga tagaplaanil juttu ajades nurga taha minema. Esialgu veel lubatakse näitlemisele lisa, kuid ajapuudusel lõigatakse hiljem stsenaarium lühemaks, nii et Chandra juukseid saab kaamera ees värvida vaid Talyana, meile ette nähtud töö tema küünte viilimise näol aga jäetaks hoopis ära. Chandra suitsetab kaamera ees bongist kanepit, mis on ehk pisut üllatav India filmide kõrget moraalikoodeksit arvestades. Uurin asja filmi konsultant Bhushanilt: "Jah, India filmides ei ole alastistseene. Heal juhul tegelased vaid suudlevad kergelt, vihjates enamale. Mis puutub aga kanepi suitsetamisse, siis "paha" tegelase puhul on see igati õigustatud. Head tegelased tegelevad ka sellega, kuid kaamera taga." Enne lõppu laseb Chandra kaamera ees ühe tegelase maha, kes tagurpidi salto ja suure plärtsatusega jõkke kukub. Õnneks piisab ühest võttest, mida ei pea kordama. Järgmises stseenis patsutab Chandra sõbralikult mõrvatu venna õlale: "Sorry, man". "Sellest pole midagi, tollel tegelasel oli lihtsalt halb karma," selgitab Ankur Vikal mulle pärast võtet. Karma ja reinkarnatsioon on Indias loomulikud ja iseenesestmõistetavad asjad.

Mõrvastseen

Viimasel filmimise päeval on kogu filmigrupp ilmselgelt juba väsinud, nii et otsad tõmmatakse varakult koomale. Kogu set pakitakse kokku, näitlejad pistetakse autosse, ekstrad topitakse pagasnikusse ja sõidetakse minema. Terve päeva hotpantsides hängimise ja viiesekundilise etteaste eest palgaks 1000 ruupiat (~238 krooni).

Loe ka: Bollywood kui trendiseadja

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee