Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Londoni tänavaturud (4)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
09.09.2009
Foto: Riina Õun ja Sirli Veetõusme

Camden
Kohe metroost väljudes jõuab keset kirevat ja mitmekesist melu. See siin on tõeline subkultuuride segapuder, mille silmapaistvaimad esindajad punkarid ja gootid. Juba seitsmekümnendatest alates on Camden kujunenud alternatiivkultuuride mekaks.

Camdeni turult võib leida stiilipuhast träni igale maitsele. Ka siin on noorte disainerite lette ja vintage-riideid, kuid põhitähelepanu on suunatud hoopis subkultuuride riietamisele. Camdeni peatänavat ääristavad mõlemalt poolt gooti stiilis riietega poed, turgudelt võib leida hipilikke india talupoja pükse kõrvuti hi-tech reiviriietusega ja autentsete retuusidega kaheksakümnendaist. Toidupoolist pakuvad tänavaäärsed letid erinevatest Aasia maadest, maroko köögist ja Ladina-Ameerikast.

2008. aasta veebruari suures põlengus sai kannatada osa Camdeni kanali turust, mis on praeguseks edukalt taastatud; põlenud aladele on püstitatud uusi putkasid ning uksed on avanud uued tänavaäärsed poekesed ja toiduletid. Kauba rohkus võib kergesti pea segi ajada. Üksteisega põimudes kuulub Camdeni turgude kompleksi nii palju erinimelisi turge, et neid kõiki on raske nimetadagi. Laupäeviti ja pühapäeviti tekib turg isegi Electric Ballroomi – metroojaama kõrval asuvasse klubisse, kus öösiti toimuvad erinevad peod.

Stables Market (Talliturg) on suurim segment Camdeni turust. See on ehitatud vanadesse raudteejaama tallidesse ja hobuste haiglasse, mis oli mõeldud hobustele, kes tõmbasid pargaseid mööda kanalit. Seetõttu on selle seinu ehitud hobusepealiste skulptuuridega. Talliturg on täis pisikesi sõltumatuid poekesi, kust muuhulgas võib leida ka mööblit kaugetelt ookeanitagustelt maadelt.

Kui lähete metroopeatuse kõrval asuvale turule, otsige üles üks New Delhist pärit habetunud müüja, kes oskab paari sõna eesti keelt - tänu oma kunagisele Pärnu sõbratarile. Tema lett asub üsna turu keskel, toiduputka kõrval. Tervitage teda minu poolt ning ma olen kindel, et ta on nõus tegema teile hea diili. 

Kanalit ääristavates pubides ja klubides jätkub lõbusat äraolemist hiliste õhtutundideni.

Avatud: 9.30-17.00
Lähim metroopeatus: Camden Town

Camdeni peatänavat ääristamas goooti stiilis riiete poed

Talliturg, aastast 1854

Hi-tech reiviatribuutikat pakkuv Cyberdog

Camdeni Tallituru hiljuti renoveeritud osa

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (4)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee