Tere tulemast absurdiuniversumisse!

Kelly Kipper
14.11.2012

Sulge aken

Sürrealismimeister pole veel kunagi kodule nii lähedal olnud. Nimelt on Ameerika fotokunstnik David LaChapelle, kelle taieseid iseloomustab tugev loogikavastasus, kaos, kirev erootika ning absurdihuumor, on oma läbi aegade suurima näituse “Burning Beauty“ Stockholmis.

Kuraatorite Min-Jung Jonssoni ning Patrik Steorni kokku pandud suurejooneline näitus, mis haarab enda valdusesse terve Fotografiska (http://en.fotografiska.eu) fotomuuseumi. Nii vägev ettevõtmine vajab väärilist artisti, kes David LaChapelle kahtlemata ka on.

Unikaalse äratuntavalt värvika stiiliga fotograafi looming pakub ülepaisutatud kaadreid painutatud reaalsusest, sisaldades alati sügavat sotsiaalset alatooni. Fotografiska näitusel jõuab huvilisteni üle 200 pildi, mis tähendab, et tegu on suurima näitusega nii LaChapelle’ile kui võõrustaja rollis Stockholmi muuseumile. Väljapaneku eesmärk on teha sügav kummardus fotokunstniku originaalsusele: igapäevaelule, kus kohtuvad tarbimisühiskonna pahed ning hingeotsingud.

See on näitus, mis väärib ülemerereisi! Nii et kui Stockholmis seikled, astu kindlasti sisse ka Fotografiskasse ja tutvu koloriitse väljapanekuga David LaChapelle’ilt.

Soovitame soojalt!

Näitus “Burning Beauty“ jääb avatuks 3. märtsini 2013.