Ahvatlev kostüümiamps

Kelly Kipper
29.08.2012

Sulge aken

Kui loetud päevade eest kirjutasime Prada parimate palade paraadist Baz Luhrmanni järgmisel aastal linastuvas suurteoses "The Great Gatsby", siis seekord peatume millelgi käegakatsutavamal. 

Prantsuse režissöör Benoît Jacquot on valmis saanud kirgliku draamafilmiga "Hüvasti, mu kuninganna", mille tegevus toimub Prantsuse revolutsiooni päevil. Lisaks teravatele sündmustele saab filmist ka märkimisväärse kostüümielamuse.

Coco Cola Plazas linastuv ja alates 12. septembrist ka Artise ekraanidele jõudev linateos jutustab ajast, mil Prantsusmaa oli veel kuningriik. 18. sajandi lõpul kuulus troon kuningas Louis XVI, kes 1770. aastal naitus Austria ertshertsoginna Marie Antoinette’iga.

“Hüvasti, mu kuninganna“ tegevus toimub Marie Antoinette’i noore teenija silmade läbi. Kuningannale raamatuid ette lugenud Sidonie Laborde (Léa Seydoux) meenutab 1789. aasta juulis toimunud hirmsat revolutsiooni – kolme Prantsusmaa jaoks olulist päeva. Teda haarab nostalgia möödunud aegade järele.

Berliini 62. filmifestivali avafilmiks olnud linateose peaosas kuningannana astub üles saksa päritolu näitleja Diane Kruger, kes on öelnud, et näeb enda ja kadunud kuninganna elu vahel mitmeid seoseid. „Ajaloolist tegelaskuju on alati keeruline kehastada, kuna igaühel on inimesest juba oma arvamus. Marie Antoinette’i on kerge hukka mõista. Mina proovisin seda mitte teha. Ka minu ema nimi on Maria-Theresa, meil on sarnane päritolu ja olen sama vana kui tema sündmuste ajal. Ma saan Marie Antoinette’i kui naisega väga hästi suhestuda.“

„Hüvasti, mu kuninganna“ kostüümikunstnikeks on Christian Gasc ja Valérie Ranchoux, kellele on lausa viidatud kui filmi tõelistele kangelastele. Mitmed mainekad ajalehed on nimetanud duo tööd – rokokoo stiilis koketseid komplekte – vapustavaks ja hingematvalt kauniks.

Ajalooliste kostüümidraamade austajaile on linateose näol tegemist tõelise maiuspalaga. Kui ootusärevus juba kõditab, pane käima filmi treiler, et saada suhu magus eelmaik.