Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Tanknaine (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

12.05.2014

Kultuuridessandi raames etendub 13. mail, kell 19.00, Von Krahlis Jaanika Tammaru monolavastus „Tanknaine“. Jaanika on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti III kursuse tudeng, kelle monolavastus „Tanknaine“ mõtiskleb inimeseks ja naiseks olemisest. Esitasime Jaanikale kolm küsimust.

Jaanika: "Tanknaine"... sellest lavastusest on väga keeruline rääkida, et mitte neile, kes pole veel näinud, lõpupööret ära rikkuda. Aga selleks, et küsimustele korralikult vastata, pean seda siiski tegema nii et neil, kes veel näinud pole, soovitan artiklit lugeda hiljem.

Millest sai „Tanknaine“ inspiratsiooni?
Jaanika: Lavastuse inspiratsioon tuli väga mitmes jaos. Kooli poolt saime ülesande teha monolavastus - ise lavastad, ise mängid, kõik piirid valla. Teadsin, et tahaksin rääkida emaks olemisest. Naiseks olemisest. Ürgses mõttes, kaasaegses võtmes. Tahtsin trumme, kiirteksti, tantsu.

Mul oli lavastajana tunne, et just noore naise emakssaamise küsimus on teatripildilt üpris väljas. Aga mu kallis kursavend, Lennart Peep, kes tunneb mind nii inimese, lavastaja kui ka näitlejana, soovitas mul teha oma monolavastus sellest, kuidas ma "tank" olen. Tank olla, see tähendab kõike teha ja kõike suuta, peaaegu ebainimlikul piiril. Usaldasin tema mõtet, enda omast ka ei tahtnud loobuda ja siis otsustain need kokku siduda. "Tanknaine" on lugu noorest, edule orienteeritud ja süstemaatilist, kella peale elavast naisest, kellele võimalik lapsesaamine tuleb hirmus ootamatult.

Trummide ja elusmuusika kinnisideega aitas mind välja Martin Aulis (Svjata Vatra). Aga kõige rohkem pean ma tänama Piret Saul-Gorodilovit, Drakadeemia dramaturgi, kellel on nii kirjutamise kui emaks olemise kogemust, et tekkinud tegelane sõnadesse valada.

On sul teemaga olnud ka isiklik kokkupuude?
See on tegelikult väga suur otsus: kas valida enda tavapärane või alles tekkiv uus elu. Karm valik. Keeruline. Selle kohta, kuidas Eestis abortidega tegeletakse, uurisin oma arstist sõbrannalt.

Ma ise pole kunagi pidanud seisma sellise valiku ees. Olen kogu elu mõelnud, et kui juhtub, siis nii pidigi minema, et mina küll aborti ei teeks. Aga viimasel ajal ma ei julgeks nii kindlalt väita: teatrikooli katkestamine oleks samavõrd keeruline otsus. Pigem tasub olla eriti ettevaatlik.

Kellel soovitaksid kindlasti seda lugu näha?
"Tanknaist" võiksid vaatama tulla kõik, keskkoolist alates. Tegin meelega tempoka, teravsõnalise lavastuse, et oleks kergem ühe naise hinge ja suurt otsust avada ilma, et see muutuks üksluiseks või liialt melanhoolseks.

Mida veel öelda? Ainult väike pateetiline üleskutse mitte unustada, et me oleme ikka inimesed. Meid ei defineeri töö, mida teeme, vaid kellele usaldame oma aega suures kiirustamises. Ehk: olgem rohkem inimesed ja vähem masinad!

TANKNAINE
Me oleme naised, mitte pesumasinad. Kuid masinaks olemisel on omad plussid. TANKNAINE saab, teeb, jõuab. Tal on süsteem, tal on plaan, ta jaksab. Ning kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.
Pole edasilükkamatuid asjaolusid, vaid ainult inimesed, kel pole jõudu lükata. Järgmine projekt, järgmine lõik, järgmine kohv, järgmine kohtumine, järgmine kohv, projekt, projekt, projekt....error.
TANKNAINE on mõtisklus inimeseks olemisest trummide ja tantsuga.

Autorid: Piret SG (Drakadeemia) ja Jaanika Tammaru
Pillidel:  Martin Aulis
Valgus: Rommi Ruttas
Korraldus: Alar Alp ja Jürgen Jaam
Juhendaja: Kalju Komissarov

TANKNAINE etendub 13.05 kell 19.00 Von Krahlis, Tallinnas. Pilet 3*/5€ ja 17.05 kell 16.00, Rakvere Rahvamajas, Rakveres. TASUTA

Piletid on müügil kohapeal tund enne etenduse algust.
* sooduspilet kehtib FB going listile (üritus Kultuuridessant TALLINNAS), tudengitele ja mõne eelneva Kultuuridessandi pileti ettenäitamisel.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee