Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Seksuaalsest energiast laetud film (5)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

08.05.2014

Reedel, 9. mail esilinastub kinos Sõprus kõmuline armastuslugu "Adele’i elu". Abdellatif Kechiche kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos pärjati eelmise aasta Cannes’i filmifestivalil Kuldse Palmioksaga.

Nooruke keskkoolineiu Adèle on võluvalt õrnas seksuaalse ärkamise ja eneseotsingute eas ning esimeseks armastuseks kogu keha ja vaimuga valmis. Põgus suhe temasse armunud noormehega saab kiire lõpu, kui Adèle näeb ootamatult siniste juustega saladuslikku neidu. Sinijuukselise Emmaga kohtumisest saab alguse keeruline, liigutav ja sügav armastuslugu, mis kõnetab oma universaalsuses igat inimest, kes on kunagi armastanud.

Seksuaalsest energiast laetud filmi teevad lisaks kaunitele kaadritele eriti silmapaistvaks Léa Seydoux ja debütandist Adèle Exarchopoulose näitlejatööd ning omavaheline keemia.

Aasta aega pärast Cannes’i võitu esmakordselt meie ekraanidele jõudev lesbidraama on ka mitmete juhtivate kohalike filmikriitikute jaoks üks eelmise aasta lemmikfilme. Näiteks Joonas filmijutt.blogspot.comist on andnud filmile maksimumpunktid, kirjutades, et tegu on psühholoogiliselt veenva ja meisterlikult üles võetud looga, mille peategelased mõjuvad ekraanil äärmiselt vahetult ja usutavalt ning mille häbitult avameelsete seksistseenide siirus ja kirglikkus teeb lausa kohmetuks.

Film oli eelmisel aastal maailmas üks enim auhindu võitnud filme - lisaks Cannes’i Kuldse Palmioksa ja FIPRESCI auhindadele võideti näiteks ka neli Prantsuse filmiauhinda César. Lisaks oli „Adele’i elu“ nomineeritud parima filmi kategoorias Euroopa filmiakadeemia auhindade jagamisel ning kandideeris parima võõrfilmi kategoorias ka Kuldgloobusele ja BAFTAle.

Lisaks kinole Sõprus hakkab film linastuma ka Tallinnas Coca Cola Plazas ja kinos Artis ning Tartus kinos Ekraan.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (5)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee