Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Taaskasutusteemaline kunstinäitus (3)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

femme.ee
05.03.2014
Foto: Kaupo Kikkas

Homme, 6. märtsil avatakse Uue Kunsti Muuseumis pidulikult teine taaskasutusteemaline kunstinäitus.

Esimene taaskasutusteemaline kunstinäitus toimus Uue Kunsti Muuseumis 2013. aasta kevadel. Ellukutsutud projektist sai väga suuremahuline ning populaarne ettevõtmine. Samuti selgus, et väga palju kunstnikke nii Eestis kui mujalgi kasutavad oma loomingus taaskasutusmaterjale, andes sellega uue elu äraviskamisele kuuluvatele või leitud esemetele.

Taaskasutusteemaline kunstinäitus toob vaatajateni loodussõbraliku maailmavaate ning üllatab ka ootamatustega, et kus ja kuidas on võimalik erinevaid materjale ja esemeid taaskasutada. Vahel võib saada just vanast või ära visatud asjast endale sobiliku ning vajamineva eseme. Tänapäeval on raske mitte puutuda igapäevaselt kokku prügiga. Igasugune tarbimine eeldab ka rohkemal või vähemal määral prügi teket. Selleks, et hoida meie elukeskkonda inimväärsena ja säästa loodusressursse, tuleb jäätmete tekkimist nii palju kui võimalik vältida ning tekkinud jäätmed keskkonnasõbralikult koguma ja käitlema.

Kunstnikud, kes kasutavad oma loomingus igapäevaselt teise ringi tooteid, oskavad edasi anda teadmisi, mis väärtustavad oma panuse andmist keskkonnasäästlikku eluviisi. Kunstinäituse raames toimuvad ka töötoad, milles osalejatel on võimalus näha, kuidas teha keskkonnasõbralikumaid otsuseid igapäevaelus. Kui meie näitusekülastajal või töötoas osalejal tekib lisaks loomingulisusele ka huvi keskkonnahoiu või nn jäätmete taaskasutuse vastu, oleme oma näitusega eesmärgi täitnud.

Seekordsel näitusel osalevad kunstnikud Soomest Susanna Autio, Sami Leutola, Anu Miettinen, Anne Marjut Pehkonen, Riitta Oittinen, Minna Soraluoma, Eliisa Sorvali, Venla Takkinen, Tiina Valkeapää ja Vinha-Jonna.

Eestit esindavad: Maris Aare, Veiko Aedma, Peep Gorinov, Evelyn Hints, Eldar Jakubov, Ivar Kaasik, Kadri Kangilaski, Erki Kasemets, Virve Kiil, Tiiu Kirsipuu, Liisa Kruusmägi, Tanya Kuusik, Mari Kõrgesaar, Urmas Lüüs, Merlin Lõiv, Marta Moorats, Anne Metsis, Piret Mägi, Kaire Nurk, Marju Nurk, Karin Ojaste, Erika Pedak, Per William Petersen, Aili Raudsepp, Margus Rebane, Margus Tiitsmaa, Ain Toim, Eve Vetemaa, Vuhti maja galerii, Kristiine Špongolts.

Näituse koostajad: Marie Soosaar-Virta, Vaiko Edur.

Näitust toetavad: Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (3)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee