Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kino Sõprus autorikino (2)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

femme.ee
22.02.2014

Teisipäeval, 25. veebruaril näitab kino Sõprus oma Autorikino sarja raames Bob Rafelsoni filmi „Five Easy Pieces“. Maailma üheks esimeseks indie-filmiks nimetatud teoses teeb suurrolli nooruke Jack Nicholson, kes sai rolli eest ka oma esimese meespeaosatäitja Oscari-nominatsiooni. 

Ameerika sõltumatu filmitegija Bob Rafelsoni poolt vaba käe ja madala eelarvega visandatud portree identiteediotsinguil naftapuurijast on 1970 aastate revolutsioonilise Ameerika ja Hollywoodi n.ö. uue laine üks olulisemaid filme ning mõjus valgustuslikult tervele põlvkonnale filmitegijatele.

Verinoore Jack Nicholsoni poolt ikooniliseks tõpraks mängitud Bobby Dupea on endine imelaps-pianist, kes hoolimata oma priviligeeritud minevikust elab õlipuurijana sinikraelise proletariaadi elu, proovides rahuldada oma lihtsa ent tüütult nõudliku tüdruksõbra (Karen Black) vajadusi. Romantilistele ja perekondlikele kohustustele immuunset Bobbyt lämmatavad argitoimetused ning katse taastada side oma snoobi perekonnaga lõpeb kahe maailma kokkupõrkega, millest kummaski Bobby endal tulevikku ei näe.

Bobby Dupea oli Jack Nicholsoni läbimurderoll. Tema ja Karen Blacki lõputult nüansirikkad ja autentsed rollid mõjuvad äärmiselt elusalt ning mõlemad pälvisid oma töö eest Oscari nominatsioonid ning Black ka Kuldgloobuse. Lisaks näitlejatöödele nomineeriti film Oscarile ka parima filmi ja parima originaalkäsikirja kategoorias.

Film linastub inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega. Seansi algus kell 21:00.
Filmi tutvustus ja treiler

Sõpruse uus autorikinole keskenduv sari tutvustab režissööre, kelle unikaalne kunstiline visioon on vajutanud kustumatu jälje filmiajaloosse.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (2)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee