Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

"Michael kohlhaas“

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

femme.ee
07.02.2014

Tänasest, 6. veebruarist, hakkab kinos Sõprus linastuma Kuldse Palmioksa nominent, Arnaud des Pallières’i ajalooline draamapõnevik „Michael Kohlhaas“. 2013 aasta PÖFFil menukalt esilinastunud filmi nimiosas teeb suurepärase rolli Mads Mikkelsen.

16. sajandi Prantsusmaal elav Michael Kohlhaas on hinnatud hobuseparisnik ja õnnelik pereisa.  Tüliküsimus pisiparuniga viib aga selleni, et rünnatakse tema vara ja lähedasi. Kohlhaas ei jää ebaõigluse ohvriks langedes aga käed rüpes istuma vaid asub võitlusesse, mis kisub relvile kogu regiooni.

Filmi nimiosas teeb järjekordse suurepärase rolli 2012 aastal Cannes’i filmifestivalil parima meesnäitleja tiitli pälvinud Mads Mikkelsen ning tema kõrval paistavad silma ka prantsuse kinolina raskekahurvägi eesotsas Bruno Ganzi (Der Untergang) ja Denis Lavantiga (Holy Motors, Tokyo!) ning noor Mélusine Mayance.

Lisaks suurepärastele rollidele on meeldejääv ka filmi võimas ja karge pildikeel, mille eeskujudena on des Pallières nimetanud selliseid suurteoseid nagu Werner Herzogi „Aguirre“, Akira Kurosawa „Seitse samuraid“ ja Andrei Tarkovski „Andrei Rubljov“.

„Michael Kohlhaas“ maailma esilinastus oli eelmise aasta Cannes’i filmifestivalil, kus ta oli ka Kuldse Palmioksa nominendiks. Eelmisel nädalal avaldati ka filmiauhinna César  nominatsioonid ning seal kandideerib film lausa kuues kategoorias – lisaks parima meesnäitleja (Mikkelsen) ja kinematograafia auhinnale on nomineeritud ka filmi heli, originaalmuusika, kunstnikutöö ja kostüümide kategoorias.

Film põhineb Heinrich von Kleisti lühijutul ning selle prototüübiks on 16. sajandil elanud Hans Kohlhase – mees, kes tõusis vastu ülekohtu vastu ning kiskus selle käigus sõtta kogu Saksimaa.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee