Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Legendaarse fotograafi Peeter Toominga mälestusnäitus (18)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

femme.ee
03.04.2013
Foto: Peeter Laurits ja Herkki Erich Merila

Tam Galeriis avatakse esmaspäeval, 8. aprillil kell 19.00 Peeter Toominga mälestusnäitus “Siin ma olen/Here I am”. Peale fotograafi surma 1997. aastal on originaalteosed esmakordselt taas laiema publiku ees.

Näitus koosneb peamiselt mustvalgetest originaalfotodest, mis on pildistatud ja ilmutatud 1970-1985 kunstniku enda poolt. Tegemist on piltidega, mis on rännanud fotonäitustel üle maailma. Lisaks võib näitusel näha ka muid Peeter Toomingaga seotud esemeid - fotokaameraid, raamatute makette jne.

Peeter Tooming. Pilvepiiril.

Fotograafi mälestuseks esineb näituse avamisel eestikeelse muusikaga Taavi Peterson.

Peeter Toominga looming on intrigeeriv ja provotseeriv: dramaatilised must-valged toonid, tavatud rakursid, pulbitsev energia - kõik see äratas maailmas huvi Ida-Euroopa fotokunsti vastu.
Peeter Tooming võitles kirglikult fotokunsti väärtustamise eest ning oli erakordne fotoelu uurija ja propageerija. Toominga unistuseks oli Eesti Fotomuuseumi loomine, mis päädis Raevangla keldrisse fotogalerii “LEE” rajamisega.

Peeter Tooming. Kaldal II. (1973)

Peeter Tooming (1939-1997) sündis Virumaal, õppis Rakvere gümnaasiumis ja lõpetas Tartu Riikliku Ülikooli ajakirjanikuna. 1961.-1994. aastal töötas ta Tallinnfilmis režissöör-operaatorina. Oma fotoloomingut alustas ta 1964. a fotoklubi “STODOM” asutamisega, lisaks tegeles ta aktiivselt fotokriitika, fotonäituste korraldamise ja fotoajalooga. Fotograafina pani Tooming vaatamiseks välja üle saja isiknäituse ja režissöörina on ta teinud sama palju dokumentaalfilme. Tema artiklid ja fotod on ilmunud maailma mainekates fotoajakirjades. Ühena vähestest Eesti fotograafidest on ta pälvinud AFIAP-i (Artist The International Federation of Photographic Art) tiitli.

Näitus jääb Tam Galeriis avatuks mai lõpuni.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (18)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee