Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Rita Mikláni näitus naistest ja tätoveeringutest (176)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

femme.ee
06.03.2013

Neljapäeval, 7. märtsil kell 17.00 avab Helsingis elav ungarlanna Rita Miklán Ungari Instituudis (Piiskopi 2 Tallinn) näituse “InkSide-out”, mis uurib tätoveeringute erinevaid tahke ning on esimene samm suurema projekti suunas.

Rita Miklán on fotograafina tegev alates 2006. aastast. Esmalt töötas ta kontsertfotograafina ühes Ungari online-muusikaajakirjas, hiljem pälvisid Rita tähelepanu erinevad valgustehnikad. Sellest kasvas välja huvi portreefotode vastu ning algas koostöö modellidega.

Alates 2011. aastast on  Miklán pühendunud täielikult fotograafiale ning tema esimene näitus toimus juba sama aasta jaanuaris Helsingis. Sest ajast saati on fotograafil olnud Soomes kolm näitust.

Rita Miklán on õppinud kultuuriantropoloogiat, filosoofiat ja ajakirjandust, mis on tekitanud temas huvi inimolendite, kultuuri ning erinevate sotsiaalsete fenomenide nagu näiteks tätoveeringute vastu.

„Näita mulle oma tätokat ja ma ütlen sulle, kes sa oled.” Kuid kas see tõesti käib nii?

„Tätoveeringud on mind juba pikka aega huvitanud; nahale graveeritud sümbolid, nende tähendus, traditsioonid ja müüdid piltide taga. Ehkki tätoveerimine on meie ühiskonnas muutumas üha enam aktsepteeritavaks, ümbritseb tätoveeringuid ja nende kandjaid endiselt hulk negatiivsust ja hukkamõistu. Pahatihti on esmane reaktsioon hukkamõist, kuid sealjuures unustatakse inimene selle taga,“ avas Rita oma huvi tagamaid.

Miks me üldse otsustame teha tätoveeringu? Mis ajendab meid oma kehale sümboleid salvestama, neid näitama või peitma? Teevad nad meid ehk mingis mõttes terviklikumaks – panevad meid tundma ennast ilusamana, enesekindlamana või tugevamana? Toob see esile meie iseloomu või äkki peidab hoopis mõnd tahku?

Näitus “InkSide-out” uurib naisi ja tätoveeringuid, näidates neid teises valguses. Tähelepanu all on portreed uuest vaatenurgast, paljas tätoveeritud nahk. Näitus heidab valgust naise sügavamale tähendusele tätoveeringu all; naisele tätoveeringute stereotüüpides. Eriti naisele - ilusale, tugevale, alasti naisele. Ilma näitemänguta, ilma maskideta.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (176)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee