Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Valentino imedemaa

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
13.02.2013
Foto: Scanpix

Eeloleval laupäeval, 16. veebruaril kostitab ETV2 moemaiast telepublikut filmiga „Valentino – viimane moekeiser“. Itaalia legendaarsest 80aastaset moekunstnikust jutustav film võtab fookusesse suurmehe viimase kollektsiooni valmimise enne tema erruminekut aastal 2007. Kellel jääb dokumentaalist väheks, jõuab veel sõita Londonisse, et heita pilk suurejoonelisele Valentino näitusele „Valentino: Master of Couture“.

Moekeisri loomingule pühendatud väljapanek avati Somerset House’is novembri lõpus ning pakub silmailu veel 3. märtsini. Rikkalik austusavaldus hõlmab moekunstniku kõrgmoeloomingut ning heidab pilgu ka peenele loomeprotsessile.

Viiekümne tegutsemisaasta jooksul valminud enam kui 130 võrratut disaini, mida on kandnud kuulsad ja väärikad naised nagu Jackie Kennedy Onassis (1968. aastast pärit pulmakleit), Grace Kelly, Sophia Loren, Gwyneth Paltrow ning Julia Roberts (vintaaž-kleit, milles näitleja võttis 2001. aastal vastu Oscari), teevad näitusest enneolematult lummava, n-ö punase vaiba kogemuse. Lisaks kleitidele näeb väljapanekul ka fotosid Valentino isiklikust arhiivist, teiste seas pilte moeloojast ja tema muusast Natalia Vodianovast.

„Igal disainil on oma ilus lugu. Igaüks neist on kaunistatud detailse dekooriga, mille keerukateks nüanssideks on kulunud tunde ja vahel isegi päevi käsitööd,“ kommenteeris kangelane ise. „Neid kleite on väljaspool punase vaiba üritusi ja moeshowsid väga harva nähtud, mis teeb Somerset House’i näitusest midagi väga erakordset.“

Eksklusiivselt Somerset House’i jaoks valminud väljapanek on jaotatud kolme ossa: Valentino ajalugu, The Catwalk ning The Atelier. On, mida vaadata ja mille üle imetlusest ahhetada.

PS! Soovitame pileti veebist enne näituse külastamist ära osta, et vältida ebameeldivat järjekorda.

Loe ka: Tere tulemast virtuaalmuuseumisse
Külasta Valentino virtuaalmuuseumit

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee