Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Filmiaasta kõige põnevam teos (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

femme.ee
04.12.2012

Alates 6. detsembrist jookseb kino Sõprus ekraanil tänavuse filmiaasta kõige kõmulisem ja põnevam teos - Leos Carax’ „HOLY MOTORS“. Prantsuse enfant terrible’st režissööri Leos Carax’ uus linateos on võimutseva keskpärasuse kõrval nagu supernoova plahvatus – endast kõike andev ja kahuri ees rinda paljastav proovikivi kogu kinole ja valus meeldetuletus sellest, et kino võib olla maagiline, müstiline, ettearvamatu ja kättesaamatu.

Kui vaadata tänapäeva filmikunsti,  kipub kohati üldse ununema, miks filme tehakse. Filmikeelest on saanud väljasurev eksootiline murre, mille rääkijaid vaadatakse kui veidrikuid, ja stseenide taga polegi enamasti midagi rohkemat kui see, mida vaataja niigi ekraanilt näeb.

"Püha Tõnu kiusamisest" ja varasematest Carax’ filmidest tuttav Denis Lavant mängib filmis "HOLY MOTORS" ümberkehastujat härra Oscarit, kelle hämarad tellimustööd asetavad ta ööl ja päeval kõige veidramatesse olukordadesse. Üheteistkümnes erinevas rollis teeb Lavant Oscarina läbi transformatsioone, mida kirjeldada on väga raske. Olgu ainult öeldud, et kes Carax’ viimast tööd ehk lühifilmi "Merde" mäletavad (osa omnibus filmist "Tokyo"), võivad oodata sealse nimitegelase võidukat naasmist absurdi barrikaadidele. Oscar viib meid käekõrval läbi kõrgklassi ja solgitorude, mängides meiega nagu kass hiirega. Kas me peame seda uskuma? Kas me peame olema tema poolt? Kas see on reaalsus või filmimaailm? Roll või tõelisus? Küsimuste mõttetus saab selgeks hetkel, kui neid küsida, sest sel kõigel pole absoluutselt mingit tähtsust. Jäävad vaid ununematud stseenid, kas või omamoodi kontrapunktina mällu sööbinud Kylie Minogue, ja kinost väljudes see vabastav tunne, et oled just saanud osaks millestki täiesti erilisest.

Ärge laske end segada kohatisest tundest, et te ei saa filmist aru. See pole telesari. Head peapööritust!

Loosime oma lugejate vahel välja 7x2 kinopiletit, mille võitmiseks saada meil koos oma telefoninumbriga aadressil silvi@femme.ee

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee