Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Marilyn seintel ja kaante vahel (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
05.09.2012

Juunikuus avati Firenzes Salvatore Ferragamo muuseumis lühikese ja konkreetse pealkirja, ent põhjaliku sisuga näitus “Marilyn”, mis on pühendatud eelmise sajandi võrratuimale Marilynile.

Augusti viimasel päeval avaldas Ferragamo muuseum, et lisaks väljapanekule austavad nad staari viiekümnendat surma-aastapäeva ka raamatuga, mis koosneb nii ikooni staatusesse tõusnud fotodest kui kaadritest, mida maailm pole Monroest varem näinud.

Näitus imeilusast, üheaegselt jõulisest ja haprast Marilynist on avatud 28. jaanuarini 2013. Väljapanek toob vaatajani kamaluga fotosid, maale, dokumente (näiteks käsitsi kirjutatud tellimus Ferragamo kingadele), filmilõike ning kostüüme näitlejanna tuntuimatest linateostest, sealhulgas kleidikese filmist „Some Like it Hot“, kurikuulsa roosa tualeti filmist „Gentlemen Prefer Blondes“ ning valge päikesekleidi, mis filmis „The Seven Year Itch“ nii kuulsalt New Yorgi metroovõrgu kohal lehvis.

Muidugi ei puudu näituselt ka kingad – algas ju Ferragamo kuulsusesära Hollywoodi staaridele peente jalavarjude meisterdamisest. Monroe oli Itaalia moemaja truu klient, kelle garderoobi kuulus kümneid Ferragamo kingi. Neist kolmkümmend paari on näitusel imetlemiseks väljas.

Väljapanekust inspireeritud raamatu „Marilyn“ on toimetatud näituse kuraatorid - muuseumi direktor Stefania Ricci ning kunstikriitik Sergio Risaliti. Mahukaks tervikuks on köidetud fotod, mis jäädvustatud näitlejatari väga erinevatel eluhetkedel. Piltidel on nii filmivõtteid, fotosessioone äratuntavalt marilynilikes poosides, kodust miljööd kui avalikke esinemisi. Mahukas taies peaks müüki jõudma 25. septembril.

Kõik, keda Marilyn Monroe elutee, talent, filmid või ilu on liigutanud, peaksid näitust kindlasti külastama. Kui see pole võimalik, leidke septembri lõpus ilmuv raamat ja reisige mõtetes legendaarse naise maailma.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee