Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Pompöössuse pillerkaar (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
19.07.2011

Eks iga moehuviline teab, et trendid vahetuvad nagu aastaajad, tulles teatud intervalli möödudes ikka ja jälle tagasi. Selliseks intervalliks võib olla kakskümmend-kolmkümmend aastat, nagu näitab praegune kaheksakümnendatest tänapäeva astunud neoontoonide trend, või hoopiski kaks-kolm sajandit.

Teist, kolmandat või neljandat debüüti tegevad trendid on reeglina rikastatud väikeste uute nüanssidega ning lummavad nii moeloojaid kui –huvilisi oma nostalgilise olemusega, peegeldades ajastu parimaid külgi.

8. juulil avati Versailles lossi juurde kuuluvas Grand Trianonis meeliköitev näitus 18. sajandi moest, mis järjepidevalt oma külluslikkuse ning pompöössusega võrgutab ja võlub tänapäeva moekunstnikke.

1687. aastal ehitatud Grand Trianonis on väljas viiskümmend kaasaegset mudelit, mille loomiseks on autorid ammutanud inspiratsiooni just toretsevast 18. sajandist. See oli aeg, mil võim kuulus kunstlikule ilule. Luudega korsetid ja imepeenikesed pihad, tohutud puuderdatud juuksekuhjad ning neis elav fauna, lumivalged näod ja ilumärgid, lugematud volangid ning kleidialused võimsalt haprad metallkonstruktsioonid. 18. sajandi kõige truumate ja kurikuulsamate õukonnamoe austajate hulka kuuluvad lugematuid kunstnikke, kirjanikke ning filmitegijaid inspireerinud Marie Antoinette, Madame de Pompadour ning Madame du Barry. Kõigile kolmele omaaegsele moeikoonile on näituse autorid omistanud tiitli "kergemeelsuse musternäidis."

Jah, pillav ja kihirohke 18. sajand, pakkudes lugematuid võimalusi tõlgendusteks, on enda järele janunema pannud mitmed tänapäevase moe suurkujud. Inspiratsiooni on ajastust ammutanud näiteks Vivienne Westwood, Azzedine Alaïa ning Karl Lagerfeld, allikateks kurtisaanid, naiselikud hõlstid ning soonivad korsetid. Christian Diori võlusid 18. sajandi peened õrnad detailid, Balmaini aga rikkalikud tikandid. Christian Lacroix on ohverdanud oma südame brokaadile ning säravalt sätendavatele vääriskividele. Alexander McQueen leidis täiuslikkuse kuldsest niidist tikanditest. Sabakuued said uue hingamise Kawakubo ning Yamamoto loomingu kaudu. Rääkimata Martin Margiela kirest muuta meesterõivaid naisterõivasteks. Need on vaid mõned näited kunstnikest, kes on oma loomingu ja meeled usaldanud 18. sajandi rüppe.

Lisaks moehuvilistele pakub peen ja detailiküllane näitus kindlasti avastamisrõõmu ka ajaloo- ning käsitööhuvilistele, nii et kui olete lähikuudel Versailles’ läheduses, leidke aeg reisida ajas tagasi. Versailles’ lossi ja Galliera muuseumi koostöös valminud näitus jääb avatuks 9. oktoobrini.

Rohkem infot lossi ning näituse kohta leiad siit.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee