Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Põhjamaine kahurivägi ja Chanel

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
12.07.2011
Foto: Peter Farago / fotografiska.eu

1. juulil avati Stockholmi Fotografiska muuseumis ungari fotograafi Peter Farago ja tema abikaasa, stilist Ingela Klemetz-Farago ühisnäitus "Northern Women in Chanel", kus ajatu klassika ulatab käe modernsusele.

Ava galerii, klikates pildil!

Näitusel on väljas viiskümmend suureformaadilist fotot, kus Skandinaavia ja Baltikumi kargelt kaunid modellid kannavad Chaneli moemaja loomingut aastatest 1920 - 2011. Põhjamaised kaunitarid, keda kaamerasilm jäädvustas, on näiteks Freja Beha Erichsen, Helena Christensen, Carmen Kass, Edita Vilkeviciute, Kirsi Pyrhonen, Siri Tollerod, Suvi Koponen ning Frida Gustavsson. Igale projektis osalenud modellile valiti välja spetsiaalne taust ning naise isikupära ja olemusega haakuv kostüüm.

"Northern Women in Chanel" on klassikaliste rõivaste paigutamine kaasaegsesse konteksti, ühendades Prantsusmaa ja Skandinaavia ühed parimad moepalad. Farago stiil, mida fotograafi uusima näituse fotod hästi edasi annavad, on inspireeritud ooperist, tantsust ja kunstist. 

Juulikuus peaks ilmavalgust nägema ka limiteeritud koguses fotoalbumeid "Northern Women in Chanel", mida saab alates juulist osta maailma suurimates raamatupoodides.

Kontrastne ja meeliköitev näitus jääb Stockholmis avatuks 11. septembrini, nii et kui on plaanis külastada Rootsi pealinna, ärge unustage Fotografiskast läbi astuda!

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee