Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

McQueeni metsik ilu püstitab rekordeid (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
09.05.2011
Foto: Metropolitan Museum of Art

Nädalapäevad tagasi, 4. mail avati New Yorgi Metropolitani muuseumi kostüümiinstituudis näitus "Savage Beauty", mille keskmes on moekunstnik Alexander McQueeni elu ja looming. Erakordsele moeloojale pühendatud väljapanek on endale vaid mõne päevaga teeninud ka juba aukartustäratava tiitli - nimelt on tegu kostüümiinstituudi läbi aegade edukaima väljapanekuga.

Näiteks külastas eelmisel kolmapäeval näitust üle 5100 inimese ehk tegemist on rekordarvuga, mis tõukab troonilt senised liidrid - Jacqueline Kennedy stiilile ja Chaneli loomingule pühendatud väljapanekud. Metropolitani muuseumi direktor Thomas P. Campbell kommenteerib sensatsioonilist näitust: "Alexander McQueeni näitus jätkab meie head tava - tutvustada ja austada disainereid, kes on muutnud ajaloo ja kultuuri kulgu, luues uusi võimalusi ja vaatenurki."

Metropolitani muuseumi kostüümiinstituudis näeb üle 100 McQueeni sulest pärineva komplekti ning üle 70 aksessuaari, mille sünniaeg varieerub kunstniku 1992. aastal loodud London Central St. Martinsi kolledži lõputööst kuni viimase moeshowni, mis toimus juba pärast moelooja surma - aastal 2010.

Alexander McQueen, kelle viljakas karjäär kestis 19 aastat, oli isikupärane ning mitmekülgne disainer, kes laiendas ja lõhkus kehtivaid moepiire. Tema tööde taust oli alati sügava mõttega, olles mõjutatud ajaloost, poliitikast ning erinevatest kultuuridest. Näituse pealkiri "Savage Beauty" on tugevalt mõjutatud kunstniku loomingust, mis oli sageli vastuoluline ning rikkalikult kontrastne: elu ja surm, valgus ja pimedus, kiskja ja saak, õudus ja õndsus.

Metropolitani muuseumi näitusel on moekunstniku tööd jagatud vastavalt kollektsioonidele, taustadele ja teemadele erinevatesse tubadesse, et säilitada vau-efekti, õiget meeleolu, müstilisust ning tuua selgelt välja iga kollektsiooni sügavus, läbimõeldus ja eripära.

Külastajail on võimalik näha esemeid sellistest legendaarsetest kollektsioonidest nagu "Dante" (1996-97), "13" (1999), "VOSS" (2001), "Irere" (2003) ning "Plato’s Atlantis" (2010). Metropolitani muuseumis väljas olevad komplektid on pärit Alexander McQueeni Londonis asuvast arhiivist, Givenchy arhiivist Pariisis ning lisaks erakogudest.

Kel jagub rohkem huvi tõeliselt meeliköitva retrospektiivi vastu, leiab põhjaliku ülevaate, pildid ning nendega kaasnevad jutustused näituse erilehelt.

Iga disainihuviline, kes satub aga enne 31. juulit New Yorki, peaks kostüümiinstituudi külastamise kindlasti ette võtma ning selle juba praegu suurelt ja punaselt endale märkmikusse kirja panema!

Vaata ka galeriid MET Galast, mille käigus sai "Savage Beauty" avalöögi.
Loe ka: Tagasivaade McQueeni elutööle

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee