Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Piire lõhkuv Yamamoto (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
21.03.2011
Foto: www.vam.ac.uk / Nick Knight

Londonis asuvas Victoria & Alberti muuseumis avati nädalapäevad tagasi Jaapani moelegend Yohji Yamamoto loomingut käsitlev näitus. 

Juristi haridusega moedisainer on tuntud oma eriliste lõigete ning plastilise joonega loomingu poolest. Iga Yamamoto sulest pärit ese on kui skulptuur, peen arhitektuuriline teos, mida rikastavad silmale esialgu märkamatud isikupärased detailid.  

Kangastele suurt tähelepanu pöörav ning sageli ebatavalisi tekstiile kasutav moekunstnik on öelnud: "Kangas on kõik. Ma ütlen tihti oma lõikemeistritele: "Kuulake materjali. Kuulake, mis see teile ütleb. Oodake. See on päris kindel, et kangas teid kõnetab." "See lause iseloomustab imehästi seda, mis vaatajaid V&A muuseumis ees ootab.

Sugudevaheliste piiride, normide, materjalide ja värvidega mängida ning katsetada armastava Yamamoto näitusel näeb kokku üle 80 rõivaeseme, mille seas on esmakordselt ka noppeid moeloojalt meestele mõeldud loomingust.  

Uuenduslikkust ja informatiivsust lisavad näitusele pisikesed ekraanid, millelt on võimalik näha videoid hetkedest ning sündmustest, mis mänginud Yamamoto karjääris olulist rolli. Kohapeal saab sirvida ka Yamamoto kirjutatud autobiograafilist teost ning muuseumi suveniiripoest võib osta omale meelepärase Yamamoto disainitud särgi, märgi või hoopiski mõne raamatu, mis heidab pilgu moelooja ellu ja loomingusse.  

Inspireeriv kirev ja detailirohke väljapanek jääb Victoria & Alberti muuseumis avatuks 10. juulini 2011. Jaapanlikku erilisust hindavatele moesõpradele on näitus kindlasti kohustuslik! 

Rohkem informatsiooni piletite ja muuseumi kohta leiad siit

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee