Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Maailma põnevaim disainilaat!

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
26.01.2011

8.-12. veebruarini toimub Stockholmi messikeskuses iga-aastane Stockholmi mööblimess, kus on kohal rohkem põhjamaist disaini kui ühelgi teisel messil maailmas.

Valgusinstallatsioon

Stockholmi mööblimess, mida peetakse üheks maailma kõige põnevamaks disainilaadaks, pakub laias valikus mööblit, valgusteid, disainilahendusi ja kõiki teisi sisekujunduse elemente nii intiimsele kodusele miljööle kui ka avalikele ruumidele ning kontoripindadele.

Messi eksklusiivsusest ning suurejoonelisusest räägivad juba ainuüksi arvud:
• oma toodangut ja disaini tutvustab 750 eksponenti;
• külastajaid oodatakse umbkaudu 40 000 (kellest üle 1000 moodustavad ajakirjanikud ning fotograafid);
• ~20% külastajatest saabub välisriikidest (toetudes varasemate messide statistikale) – umbes 50 erinevast riigist.

Lisaks Skandinaavia disainifirmade paremikule saab messil tutvuda ka erinevate disainikoolide uuenduslike väljapanekutega. Disainikoolide saalis tunneb igaüks, et fantaasial pole piire ning ainsaks mõtteks on: "Taevake, nii lahe ja geniaalne – miks ma ise kunagi sellise asja peale pole tulnud?!"

Messil on esindatud 20 kooli; esmakordselt osalevad Aalto University Soomest ja Teko University Taanist. Eestit esindab sel aastal ekspositsiooniga Tartu Kõrgema Kunstikooli mööbliosakond.

Järgnevalt mõned näited tänavuselt mööblimessilt.
Northern Light messil on kindlasti fookuses Alexander Lervik’i valgusbaari miljöö. Valgusbaar, milles on kasutatud viimaseid saavutusi valgusteadusest, on kindlasti vingeim, mida Skandinaavias näidatud. Nagu Lervik ise ütleb: "Valgusbaar on kombinatsioon baarist, näitusealast, kohtumispaigast ja eksponentide parimatest materjalidest ja valgustitest."

Baaris asub ka Lervik’i valgusskulptuur Dimension, mis on tellitud firma Skandia poolt ja näituse ajaks messikeskusse toodud. Skulptuur koosneb 1728 peast, millest pooled on meeste ja pooled naiste omad, sümboliseerides Skandia töötajaid. Iga pea on eraldi juhitav LED valgustusega ja kolmemõõtmelise ekraaniga. Seda peab ise nägema!

Baar asub A hallis ja katab 120 m².

Saksa tuntud büroomööblitootja WILKHAHN esitleb messil kõige uuemaid büroomööbli arengusuundi. Külastajatel on võimalus sportlikul moel proovida, kui mugav ja paindlik on kontoritool nimega ON. Selleks toimuvad toolidel korvpallivõistlused. Nii tutvustatakse klientidele lõbusal viisil tooli funktsioone ja anatoomilisust. WILKHAHN asub boksis B11:20.


Varier söögitool

Variér' perekond esitleb oma uusimat Variér® Invite™ söögitooli, mida peetakse kõige mugavamaks söögitooliks kogu maailmas. Variér® Invite™-i ei ole mitte ainult visuaalselt kena vaadata, vaid see on ka anatoomiliselt kehaga kokkusulav ja istudes tõeliselt mugav. Variér asub boksis A09:31.

Noor tõusev täht Jens Fager korraldab tänavu taas messikeskuse Greenhouse disainiala. Seekord on inspiratsiooni ammutatud tsirkustest. Väljapanek on kirev, tugevate värvide ja kontuuridega, humoorikas, naiivne ja pisut hullumeelne, säilitades samas kõikide sõltumatute disainerite visiooni ja võimalust kõnetada külastajat.

Rootsi noorte disainerite väljapanek UNG8 auhindade jagamine toimub messi avatseremoonial 8. veebruaril kell 15.00.
Ka Eesti sisearhitektide paremik peab Stockholmi mööbli-, valgustus- ning disainimessi väga oluliseks ettevõtmiseks, mida huvilistel tasub kindlasti külastada. Nii on Stockholmi mööblimess meiegi tootjate seas väga populaarne - oma stendiga on messil väljas koguni 12 firmat, mida tasub kindlasti külastada. Siinkohal väike spikker stendi numbritega.

- Bellus B05:21 Falkonet
- Metall B09:22
- BD-Möbel C11:49
- Bellfire OÜ C12:61
- Nedholm Design C12:70
- Rave Mööbel C16:21 , C17:41
- Toom Tekstiil C17:72
- Fleming AS C18:41
- Neiser C19:51 Ermatiko OÜ C20:41
- Vinteco C22:53 Tartu Kunstikool VHÖ:04

Kindlasti tutvu ka messi ametliku koduleheküljega, et saada täpsemat infot osalevate firmade, messi lahtiolekuaegade, kava, põnevate esinejatega seminaride ning piletihindade kohta. Loe lisaks http://dev.messiproff.ee/blog/.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee