Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Ülevoolavalt glamuursed daamid

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
18.01.2011
Foto: www.tournee-lefilm.com

21. jaanuar on see kuupäev, kui kino Artis ekraanile jõuab eelmisel Cannes'i filmifestivalil parima lavastajatöö preemiaga pärjatud prantsuse film "Turnee". Filmi režissööriks ning peaosatäitjaks on liigutavast linateosest "Tuukrikell ja liblikas" tuntud poola juurtega Mathieu Amalric.

Ligikaudu kahetunnine "Turnee" on jutustus kunagisest edukast teleprodutsendist Joachim Zandist, kes jättis kõik – lapsed, sõbrad, kolleegid, armukesed ja vaenlased - ning pages USAsse, et alustada seal uut elu. Pärast pikka äraolekut naaseb ta kodumaale lopsakate Ameerika burleskiartistide trupiga. Ülevoolavalt glamuursetest daamidest koosnev seltskond tuuritab oma bravuurika etendusega Prantsusmaa sadamalinnades, lõppsihiks produtsendi lubatud suurejooneline grande finale Pariisis. Saatuse tahtel jäävad nad oma viimase etenduse toimumiskohast ilma ning Joachim on sunnitud sõitma pealinna, kus ta peab silmitsi seisma oma minevikuga.

Kaader filmist

"Turnee" on emotsionaalne ja üdini aus film. Ekraani ehivad keskealised tätoveeringutega kaetud volüümikad naised, kes ei hooli kõrvalseisjate arvamusest, vaid teevad seda, mis neile endile meeldib, mis teeb neid õnnelikuks. Selleks miskiks on burlesk, mis kutsub enda kütkesse igaüht, hoolimata vanusest, soost, suurusest või nahavärvist. Burlesk viskab kinda kehtivatele ilunormidele ning selle tõttu peetakse liikumist kõige demokraatlikumaks ja naiselikkust ülistavamaks lavakunstiks. Loe ka Sandra Jõgeva artiklit Soome burleskidiivadest.

Filmi ausus avaldub selles, et korpulentseid ja ahvatlevaid kaunitare näidatakse nii laval, tulede säras, seljas ekstravagantsed kostüümid, kui ka lava taga ehk hallis argipäevas, mil sädelus ja glamuur on asendunud kulunud ja kurvameelse, mannetu ja masendava hotellitoamiljööga.

Kaader filmist

Burleski ja ilustamata reaalsust kajastavate filmide austajatele on värvikirev "Turnee" kindlasti kohustuslik vaatamine. Ka Femme aitab omalt poolt kaasa, et just Sinul avaneks võimalus antud linateost näha. Piletite loosis osalemiseks kirjuta meile, mis nime kannab 1906. aastal Missouris sündinud burleski-iludus, kes tantsis kuulsat "banaanitantsu". Vastuseid ootame hiljemalt 23. jaanuarini aadressile silvi@femme.ee. Loosimisele läheb 5 x 2 kinopiletit.

Vaata ka "Turnee" ametlikku kodukat.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee