Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Ja Elle lõi naise (3)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
03.11.2010

5.-10. novembrini toimub kinos Artis Prantsuse dokumentaalfilmide nädal "Ja jumal lõi naise", mille keskmes on, nagu pealkirigi ütleb - prantsuse naine. Ürituse raames on võimalik näha ka filmi "Ja Elle lõi naise" (”Et ELLE créa la femme”, 2006), mis räägib legendaarse naisteajakirja sünnist ning tugevast seotusest naisliikumisega. Lähema vaatluse all on kirev moemaailm ning legendaarsed ajakirjaga seotud naised nagu Brigitte Bardot ning Emmanuelle Béart.

Esimene ELLE (pr keeles "tema") ilmus 1945. aastal Prantsusmaal ning selle asutajateks olid ajakirjanik ja kirjastaja Pierre Lazareff ja tema abikaasa Hélène Gordon. ELLE'i puhul on tegu maailma esimese ning suurima naisteajakirjaga, mis levib üle 60 riigis ning mille globaalne lugejaskond ületab 23 miljoni piiri. Roberta Myers, kes sai ELLE'i peatoimetajaks aastal 2000, on öelnud, et ELLE'i lugeja on "Piisavalt noor, et võtta elu seiklusena, kuid piisavalt vana, et omada vahendeid seikluste teostamiseks".

ELLE'il on mitmeid põhimõtteid, mis üksteist täiendavad ning moodustavad nõnda terviku, mis iseloomustab nii ajakirja ennast kui ka selle lugejat. Põhimõtete hulka kuuluvad näiteks "Me usume, et hästiriietatud naine, kellel pole midagi öelda, on lihtsalt DNA-ga mannekeen"; "Me usume ilusse, samamoodi nagu ka teadusesse ning kunsti"; "Me usume, et eakohane riietumine pole kohane üheski eas"; "Me usume, et aksessuaarideta kostüüm on nagu koogita pidu" ning muidugi "Stiilil pole midagi tegemist hinnalipikuga". Nendest uskumustest kumab läbi austusavaldus kaasaegsele intelligentsele ning stiilsele naisele, kes teab, mida ta elult ootab, ja liigub oma eesmärgi suunas avatult ning mänguliselt. Kokkuvõtvalt - ELLE, see on mood, stiil, ilu ja muidugi mõistus!

Kui tahad oma silmaga näha maailma esimese ning populaarseima naisteajakirja sünnilugu, mine 9. novembril kell 20:00 kinosse Artis vaatama filmi "Ja Elle lõi naise".

Et teha kinnominek lihtsamaks, loosime oma lugejate vahel välja 5 x 2 kinopiletit, mille võitmiseks tuleb vastata vaid ühele lihtsale küsimusele: milline supermodell on olnud ajakirja ELLE kaanel enim kordi? Õiged vastused koos oma telefoninumbriga palume saada aadressil silvi@femme.ee

Väike vihje: modelli eesnimi ühtib ajakirja nimega.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (3)

Uudishimulik
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee