Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Ulakas '00ndate ööelu

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
28.09.2010
Foto: Antony Price, Billa Baldwin, Ellis Scott jt.

Kuni 2. oktoobrini saab Londonis uudistada näitust "Noughtie Nightlife", mis portreteerib viimase kümne aasta Londoni alternatiivse klubiskeene riietumisstiili.

Ava galerii, klikates pildil!

Kuraator Antony Price, kes on ka ise fotograaf, DJ ja Londoni Moekolledži lektor, on kokku pannud näituse, mis kapseldab selle sajandi esimese dekaadi Londoni klubiskeene tunded ja loovuse fotodes, mille on jäädvustanud mitmed prominentsed klubi-, trendi- ja moefotograafid: Billa Baldwin, Ellis Scott, Matthew Brindle/Thom Will (MEGAMEGAMEGA.com), Christopher James (weknowwhatyoudidlastnight.com), Rory DCS, Mr. Hartnett/Suzy Del Campo/David Swindells (PYMCA), Antony Price, James Unsworth, Alex Warren, Rai Royal, Wade Fletcher, Nicole Trevillian ja Daniel Lismore. Näitus pakub nii retrospektiivi kui ka kaasaegset arhiivi 21. sajandi noortekultuurist ja -stiilist, keskendudes sellele, kuidas muusika ja klubitamine mõjutavad moodi ning vastupidi.

"Noughtie Nightlife", projekt, mida toetab Londoni Moekolledž, näitab ööelufotograafia kui omaette meediumi võimu ja tähtsust, dokumenteerides noortekultuuri, -stiili ja suhtumist. Valik väljapandud fotodest jääb Londoni Moekolledži arhiivi.

Ted Polhemus kirjeldab 1996. aastal ilmunud tänavastiili käsiraamatus "Style Surfing: What to Wear in the 3rd Millennium" ("Stiilisurfamine: mida kanda kolmandal aastatuhandel") postmodernistlikku välimust kui liigitamisest väljaspool seisvat. "Ma vaid astun välja oma riidekapist, muutudes kelleks või milleks iganes ma soovin. Ma olen omaenese kujutluse vili." Võttes selle avalduse oma avastusretke aluseks, dokumenteerib "Noughtie Nightlife" hübriidi, mille on tekitanud "mix’n’match" ("sega ja sobita") stiili hõim, mis tekkis paljude stiilipidude ja performance’i-mõjutustega pidude tulemusel.

Selle dekaadi peoskeene oli ilmekas, julge ja väljakutsuv, hõlmates suurt hulka erinevaid sotsiaalrühmi ja päritolutaustu ning mõjutades mitmeid eelmise dekaadi Londoni märkimisväärseimaid moetalente. Londoni Kunstiülikool pakkus viljakat pinda disainerite, promootorite, DJ-de ja teiste loovinimeste arengule, kes korraldasid ning külastasid regulaarselt neid "üleannetuid" klubiüritusi.

Sobrades eelmiste aastate stiilides ja trendides, on tänapäeva noortekultuurid tõenäoliselt kõige rikkamad rahaliste ressursside ja informatsiooni kättesaadavuse poolest. Interneti revolutsioonilise tõusuga 1990. aastate lõpust on ideede vahetamine muutunud sõltuvaks kõigest ühest nupuvajutusest. Digitaalrevolutsioon võimaldas igaühel jäädvustada pilte ja videoid ning saata need otsekohe sotsiaalvõrgustike lehekülgedele nagu MySpace, Youtube ja Facebook. Järsku sai võimalikuks peo analüüsimine: uus tehnoloogia võimaldas näha, kes olid kohal, kellega ning mis neil seljas oli. Nii, nagu tehnika areneb plahvatusliku kiirusega, teeb seda ka meie võime kajastada, analüüsida ja arvustada hetke, mille oleme äsja läbi elanud.

"Nagu Blitz ja Taboo 1980ndatel, on selle dekaadi Londoni moesuunitlusega klubid pannud aluse unikaalsetele hedonistlikele, ekstravagantsetele ja hübriidsetele klubitajatele, kes on kasutanud sotsiaalset võrgustikku ja digitaalset tehnoloogiat info levitamiseks ja üritustele uute järgijate kutsumiseks," ütleb Price ise.
 
Kõrgmoest spordiriietuseni, Londoni ööelu on alati olnud maailmas esireas ühe kuumima moe, muusika ja tänavastiili sulamina. Dokumenteerides klubimoodi, analüüsides mulje avaldamiseks riietuvaid inimesi – neid, kes vaid väljendavad end riiete kaudu, ja noid, kes järgivad eelkõige funktsionaalsust -, on näitus justkui pildipank Suurbritannia pealinna noorteliikumistest ja nende mõjutustest. Näitusele üles pandud pilte kommenteerivad Louise Hemmings’i kirjatükid. 

Noughtie Nightlife
9. sept – 2. okt
E-R 9.00-23.00
L-P 10.00-23.00
Sissepääs TASUTA!

RICH MIX
35 - 47 Bethnal Green Road
London E1 6LA

Lähim metroopeatus Liverpool Street.

Loe ka klubilastest ja DJ Larry Tee'st.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Uudishimulik
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee