Ehkki Hussein Chalayan on tuntud eelkõige moeloojana, hõlmab tema tegevus märksa enamaid kunstiliike. Hetkel on tal Londonis väljas lausa kaks näitust, mis aitavad tutvuda tema loomingu teiste külgedega. Üks neist, "Üzgünüm Leyla" ("Ma olen kurb Leyla") leiab aset 2. oktoobrini Lisson’i galeriis; teine, "B-side" ("B-pool") aga 23. oktoobrini Spring Projects nimelises väljapanekuruumis.
Mõlemad näitused ühendavad endas erinevaid kunstiliike. Kaasatud on kunst oma erinevates väljundites, antropoloogia, muusika ja disain.
Üzgünüm Leyla
Chalayan uurib kontseptsiooni, mis moodustab samal ajal nii kunstiteose kui riideeseme, kombineerides talle omaseid elemente kultuurilisest omapärast ja esinejalikust teatraalsusest.
Chalayani sõnul annab kunsti kontekstis töötamine talle teatud vabaduse uurida oma tööd põhjalikumalt. Nii uus installatsioon kui seda saatev filmilõik keskenduvad ideedele, mis on disainerit järjepidevalt võlunud. Need hõlmavad kultuurilist identiteeti ja performance’it kui kunstivormi. Installatsioon avastab muusikat kultuurivormina, luues traditsioonilise türgi rahvalaulu esituse n-ö kehavälise kogemuse. Laulu esitajaks on Sertab Erener, üks edukamaid türgi naislauljaid, keda saadab Ottomani orkester.
Installatsioon koosneb nüansirikkast kombinatsioonist heli, filmi, skulptuuri ja muusika esitluses. Siin uurib Chalayan muusikalist kogemust kihiliselt, vaadeldes nii erinevate instrumentide loodud helisid kui ka kompositsiooni mitmekülgseid kultuurilisi mõjutusi, mis hõlmavad pärsia luulet ja kreeka õigeusu soigumist.
Projekt on tekkinud pikast dialoogist disaineri ja Lissoni galerii kuraatorluse direktori Greg Hilty vahel, kes kommenteerib: "Hussein Chalayan on väljateenitult andekas mitte ainult oma moeloomingu poolest, vaid täidab ka Londoni ühe juhtiva visuaalse kultuuriinnovaatori rolli. Ta tundlik mäng ajaloo ja erinevate kunstivormide poeetilise potentsiaaliga teevad temast ideaalselt sobiva kandidaadi Lisson’i galerii näituseprogrammi."